وزیر راه و شهرسازی:

وام اجاره مسكن برای خانواده های تهرانی ۷۰ میلیون تومان شد

وام اجاره مسكن برای خانواده های تهرانی ۷۰ میلیون تومان شد

وزیر راه و شهرسازی از تمدید مهلت ثبت نام در سامانه جامع املاک و اسکان کشور تا اختتام شهریور ماه 1400 آگاهی داد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، محمد اسلامی دقایقی قبل در یک برنامه زنده تلویزیونی اظهار نمود: باتوجه به به انتها رسیدن مهلت ثبت نام مردم در سامانه املاک و اسکان کشور که تا ۱۹ خرداد ماه بود، ستاد ملی مقابله با کرونا این مهلت را تا اختتام شهریور ماه تمدید کرد.
وی اضافه کرد: انتظار داریم تا مردم در مهلت باقی مانده نسبت به ثبت نام در سامانه جامع املاک و اسکان کشور اقدام و کمک کنند تا یک دفعه برای همیشه در تاریخ کشور، وزارت راه و شهرسازی بتواند برمبنای اطلاعات و آمار واقعی برنامه ریزی برای تولید و عرضه مسکن کند تا از این طریق دیگر شاهد وجود شکاف در وضعیت عرضه و تقاضای مسکن نباشیم.
اسلامی اضافه کرد: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا، مصوبه ای درباب واحدهای مسکونی استیجاری داشتیم که در این مصوبه، همان شرایط سال قبل مجدداً تأیید شد.
وی افزود: بر این اساس، قراردادهای اجاره بصورت خودکار بدون این که نیاز به مراجعه به بنگاه های معاملات ملکی باشد، به مدت یک سال دارای اعتبار خواهد بود.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: میزان افزایش اجاره بها نیز که بعنوان سقف حداکثری که مجاز است، نه این که یک اجبار باشد، مانند سال قبل تعیین شد.
اسلامی تاکید کرد: مستأجرانی که نتوانستند وام ودیعه مسکن دریافت نمایند، تا اختتام شهریور ماه فرصت دارند تا در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کنند و تسهیلات ودیعه مسکن را که نسبت به سال قبل بالا رفته و به رقم ۷۰ میلیون تومان برای تهران، ۴۰ میلیون تومان برای کلانشهرها و ۲۵ میلیون تومان برای سایر شهرها رسیده، می توانند بوسیله ثبت نام جدید و برای نخستین بار دریافت نمایند.

1400/03/22
22:09:05
5.0 / 5
1141
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP