بانكها به چه كسانی وام كرونا ندادند؟

بانكها به چه كسانی وام كرونا ندادند؟

شاپ: گزارشها از روند پرداخت تسهیلات حمایتی نشان داده است كه ثبت نام وام كرونا در هفته های اخیر با استقبال بیشتری از جانب متقاضیان همراه بوده و بیشتر از ۲۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، پرداخت تسهیلات حمایتی به فعالان اقتصادی و شاغلان کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا در ۱۴ رسته منتخب و شناسایی شده از جانب وزارت کار از ۱۳ خرداد شروع شد. بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین صدمه از شیوع کرونا را متحمل شده و دارای فهرست بیمه در چارچوب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، توانستند در سامانه کارا ثبت نام کنند و برای گرفتن وام به بانکها معرفی شوند.
فارغ از رسته های شغلی، وزارت کار یک میلیون واحد اقتصادی صدمه دیده از کرونا را هم شناسایی و با ارسال پیامک، آنها را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا اعلام نمود.
آنطور که معاون اشتغال وزارت کار گفته روند ثبت نام متقاضیان در هفته های اخیر شدت گرفته؛ به صورتی که ۶۴ هزار مورد ثبت نامی طی هفته آخر انجام شده و دریافت تسهیلات با استقبال بیشتری از جانب متقاضیان همراه بوده است.
در این بین بانکها به کسانی که مدارک هویتی خویش را تکمیل نکرده یا مدارک را در وقت مقرر تحویل ندادند یا از گرفتن تسهیلات منصرف شدند، تسهیلاتی پرداخت نکرده اند.
پیش از این کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، مهلت ثبت نام وام کرونا را برای صاحبان مشاغل بیمه شده تا ۱۵ شهریور و صاحبان مشاغل فاقد بیمه تا آخر شهریور تمدید کرد تا با رفتن به سامانه کارا به نشانی https: //kara.mcls.gov.ir/ نسبت به ثبت نام خود در سامانه اقدام نمایند.
این کارگروه همینطور شرط "نداشتن چک برگشتی" را از شروط دریافت همه تسهیلات کرونایی حذف نمود تا پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان و کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا با سرعت بیشتری دنبال شود.
مطابق اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، دولت تابحال بیشتر از ۲۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۴ رسته شغلی به شدت صدمه دیده از کرونا پرداخت کرده است.
بیشترین تسهیلات پرداخت شده در بین رسته های کسب وکارهای صدمه دیده از کرونا متعلق به رانندگان بوده است.
در بحث تعداد تشکیل پرونده هم رانندگان با بیشتر از ۱۷۷ هزار فقره، بیشترین تعداد پرونده را به خود اختصاص داده و در صدر قرار گرفته اند؛ رسته های حمل و نقل عمومی و آرایشگاهها هم در رده پس از آن قرار دارند.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، تابحال ۱۱۵ هزار نفر از شاغلان غیر رسمی برای دریافت وام کرونا ثبت نام کرده اند که حدود ۱۵۱۹ میلیارد ریال اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است. وزارت صنعت، معدن و تجارت با ۴۱ هزار و ۷۴۱ مورد ثبت نامی و وزارت کشور با ۳۵ هزارو ۵۷۰ مورد ثبت نامی، دارای بیشترین تعداد شاغلین غیر رسمی متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی بوده اند.1399/06/01
14:13:39
5.0 / 5
1674
تگهای خبر: ثبت نام , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP