رویداد فناورانه خودرو های آینده

رویداد فناورانه خودرو های آینده

به گزارش شاپ، رویداد فناورانه خودرو های آینده با مشارکت مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و گروه خودرویی ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، سید شاهین عذبی، مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با بیان برگزاری این رویداد در ۲۵ و ۲۶ مهرماه امسال، آنرا متناسب با سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین خواند و اظهار داشت: هدف این رویداد استفاده از ظرفیت شرکت های توانمند و دانش بنیان برای رفع نیازهای فناورانه در توسعه خودرو های آینده است.
وی اضافه کرد: گروه خودروسازی سایپا می کوشد افزون بر پاسخ گویی به نیازهای فعلی مردم، نگاهی به آینده هم داشته باشد و از فناوری های تعیین کننده عرصه خودروسازی در آینده غافل نشود.
عذبی این فناوری ها را درحوزه های خودرو های برقی هیبریدی، خودرو های متصل، سیستم های پیشرفته کمک راننده و همین طور زیرساخت تست و لابراتوار های خودرویی بر شمرد و اظهار داشت: دنیای خودرو در آینده نزدیک و تا چند دهه، بر این محورها استوار است و خودروسازها برای بقا و داشتن سهم مطلوب در بازار ناگزیر از دست یابی به سطح قابل قبولی دراین زمینه ها هستند.
وی ابراز امیدواری کرد: مشارکت هر چه بیشتر شرکت های دانش بنیان و خصوصاً دانشگاه ها این رویداد را با غنا و محتوای هدف گذاری شده همراه و به همکاریهای گسترده تر با خودروسازی سایپا رهنمون سازد.
مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا خاطرنشان ساخت: ارتباط و همکاری با اشخاص حقیقی و حقوقی در حوزه های فناورانه، فقط به عنوان دانش بنیان نیست، بلکه باید به ظرفیت ها و قابلیت ها توجه داشت و حمایت های لازم از طرف فناوری ریاست جمهوری در این خصوص بسیار مفید می باشد.

1401/07/03
14:08:59
5.0 / 5
518
تگهای خبر: بازار , تولید , دانشگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP