سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

لرستان نقطه اتصال کریدورهای ریلی و بزرگ راهی کشور است

لرستان نقطه اتصال کریدورهای ریلی و بزرگ راهی کشور است

به گزارش شاپ، لرستان سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نقطه اتصال کریدورهای ریلی و بزرگ راهی کشور در لرستان است و می تواند شرق و غرب و جنوب و شمال را به هم پیوند دهد.


سیدنظام الدین موسوی، در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن دورود- خرم آباد- اندیشمک، اظهار نمود: مایه تأسف است که این پروژه از سال ۱۳۹۷ به بعد که امیدی را در میان مردم احیا کرده بود و می توانست زمینه های ارتباط ریلی را ایجاد نماید متوقف مانده بود.
وی اضافه کرد: یکی از دغدغه های اصلی و ابرپروژه های لرستان در بدو شکل گیری دولت جدید و در جلسات با استاندار و نماینده ولی فقیه در این استان احیا و پیشرفت پروژه راه آهن دورود- خرم آباد- پلدختر و اندیمشک بود.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات عدیده ای در حوزه های فنی و مالی در بررسی های اولیه برای پروژه راه آهن لرستان وجود داشت، اظهار داشت: فضای این پروژه به تعبیر استاندار فضای ناامیدی بود و بسیاری در سطوح کلان تصورشان این بود که این پروژه با عنایت به رقم های کلان باید به دست فراموشی سپرده شود.
وی با تاکید به این که پروژه راه آهن لرستان با برگزاری جلسات مختلف و مکرر و پیگیری های استاندار و نشست های کارشناسی که در تهران شاهد بودیم، احیا شد، بیان نمود: این پروژه با عنایت به سفر رئیس جمهور به این استان و تاکید آیت الله رئیسی در دستور کار مجدد قرار گرفت.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسؤلان وزارت راه و شهرسازی و بخصوص خادمی معاون این وزارت خانه متعصبانه پروژه راه آهن لرستان را پیگیری و آنرا جزو پروژه های اصلی کشور طراحی کردند.
موسوی با تاکید به این که مشکلات مالی راه آهن لرستان رفع شده و قرارگاه خاتم الانبیاء باردیگر این پروژه را پیگیری کرد، اظهار نمود: چشم انداز آینده این پروژه را باید به نحوی ببینیم که حتما تا اندیمشک اجرا شود؛ ما در مجلس این آمادگی را داریم و بارها به استاندار لرستان عرض کرده ایم که مجلس عنایت ویژه ای به راه آهن لرستان دارد.
وی با تاکید بر این که پروژه راه آهن لرستان فقط محلی نیست، اضافه کرد: این استان علاوه بر حقوقی که به واسطه نقش آفرینی در دفاع مقدس بر گردن نظام و انقلاب دارد به لحاظ موقعیت جغرافیایی هم نقطه اتصال کریدورهای جنوب به شمال و شرق به غرب است.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نقطه اتصال کریدورهای ریلی و بزرگراهی کشور در لرستان است و می تواند شرق و غرب و جنوب و شمال را به هم پیوند دهد.
موسوی بیان نمود: کار اجرایی خط راه آهن پلدختر و اندیمشک بعد از خرم آباد هم باید نهایی و شروع شود تا این مسیر بعنوان کریدور اصلی جنوب به شمال مورد استفاده قرار بگیرد و ترانزیت بارهای اساسی بنادر جنوبی بتواند از این مسیر حرکت نماید و مردم لرستان از این پروژه بهره مند شوند.
منبع:

1401/06/21
14:21:28
5.0 / 5
669
تگهای خبر: عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP