معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۰ درصد زلزله های ثبت شده دهه ۶۰ به بعد در ارتباط با استان کرمان است

۱۰ درصد زلزله های ثبت شده دهه ۶۰ به بعد در ارتباط با استان کرمان است

کرمان معاون وزیر راه و شهرسازی از وجود ۸۳ دستگاه شتاب نگار در استان کرمان اطلاع داد و اظهار نمود: ۱۵هزار طیف زلزله را از دهه ۶۰ ضبط کردیم که هزار و ۵۲۷ مورد آن یعنی ۱۰ درصد زلزله های ثبت شده در ارتباط با استان کرمان است.شکرچی زاده ظهر امروز پنجم دیماه در همایش نتایج اجتماعی زلزله بم اظهار داشت: زلزله بم یک شوک به جامعه مهندسی بود و بنابراین پنجم دی را روز تجدید میثاق مهندسی می دانیم.

وی افزود: در مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی دستورالعمل هایی برای ساخت و سازهای جدید و ایمن سازی ساختمان های موجود نوشته ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی از وجود ۸۳ دستگاه شتاب نگار در استان کرمان اطلاع داد و اظهار نمود: ۱۵هزار طیف زلزله را از دهه ۶۰ ضبط کردیم که هزار و ۵۲۷ مورد آن یعنی ۱۰ درصد زلزله های ثبت شده در ارتباط با استان کرمان است.

وی اظهار داشت: اگر بتوانیم سامانه پاسخ سریع را در شهر کرمان مستقر نماییم در رویارویی با زلزله می توانیم سریعا صدمه پذیرترین نقطه را شناسایی نماییم و لحظه طلایی را از دست نمی دهیم.

شکرچی زاده بیان نمود: به الگوی فرهنگی جدی در آحاد جامعه و مهندسی برای مواجهه با تهدید نیاز داریم.

وی افزود: در پیوست اجتماعی بیشتر توجه به تهدید زلزله است و باید به برنامه های هدفمند و فرابخشی با موضوعات فرهنگی بپردازیم.
1400/10/06
10:31:19
5.0 / 5
926
تگهای خبر: دستگاه , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP