در مرداد ماه امسال؛

پروازهای عبوری روند صعودی را حفظ کرد

پروازهای عبوری روند صعودی را حفظ کرد

شاپ: تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل افزایش حدودا 30 درصدی داشته است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در مرداد ماه امسال به ۱۱ هزار و ۲۵۰ سورتی پروازی افزایش پیدا کرد.
این در حالی است که در ماه گذشته (تیر ماه ۱۴۰۰) این شاخص، ۱۰ هزار و ۶۴۱ پرواز بود که نشان میدهد پروازهای عبوری از آسمان ایران در مرداد نسبت به تیر ماه، رشد ۶۰۹ سورتی پروازی معادل ۵.۷ درصدی داشته است.
همچنین نسبت به ماه مشابه سال پیش از آن (مرداد ۱۳۹۹) که پروازهای عبوری از آسمان ایران ۸ هزار و ۴۳۱ سورتی پرواز بود، افزایش ۲ هزار و ۸۱۹ سورتی معادل ۳۳.۴ درصدی را نشان میدهد.
گفتنی است بیشترین تعداد پروازهای عبوری در ماه های مرداد ۱۰ سال اخیر به مرداد ۱۳۹۶ با ۳۹ هزار و ۴۴۹ سورتی پرواز اختصاص دارد.
در ۵ ماهه نخست امسال ۵۲ هزار و ۳۳۹ سورتی پرواز عبوری از آسمان ایران انجام شده است.
در حالی که در زمان مشابه سال قبل (۵ ماهه نخست ۱۳۹۹) تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران ۳۰ هزار و ۶۴۹ سورتی پرواز بود که نشان دهنده افزایش ۲۹.۵ درصدی است.
به نظر می رسد صدور نوتام پرواز ممنوعیِ آسمان همسایه شرقی کشورمان در دو ماه اخیر، در افزایش پروازهای عبوری مرداد ماه از آسمان ایران بی تأثیر نبوده است.


منبع:

1400/07/14
15:50:47
5.0 / 5
1196
تگهای خبر: آسم , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP