بررسی وزرای پیشنهادی كابینه سیزدهم،

سکان هدایت اشتغال کشور در دستان یک دهه شصتی

سکان هدایت اشتغال کشور در دستان یک دهه شصتی

به گزارش شاپ رئیس جمهور درحالی حجت اله عبدالملکی را بعنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی نمود که تا روز آخر هم اسامی مختلفی بعنوان گزینه تصدی این سمت مطرح بودند.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در فهرست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس، نام حجت اله عبدالملکی بعنوان گزینه پیشنهادی وزرات کار دیده می شود.

از همان روزهای کاندیداتوری سید ابراهیم رییسی که گمانه زنی ها در مورد کابینه دولت وی زده می شد نام چند نفر همچون حجت اله عبدالملکی در تیم اقتصادی او به چشم می خورد و از وی بعنوان محتمل ترین گزینه برای وزارت جهاد کشاورزی نام برده می شد.

حالا رئیسی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی را بعنوان وزیر پیشنهادی کار به مجلس معرفی کرده است.

عبدالملکی متولد ۱۳۶۰ از قروه کردستان است. او عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) و دارای مدرک کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق و دکترای اقتصاد از دانشگاه اصفهان است.

در کارنامه کاری او عضویت در هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در فاصله سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ دیده می شود و از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی بوده است.

دبیری شورای اقتصاد سازمان صدا و سیما از سال ۱۳۹۴ تابحال جزو سوابق او به حساب می آید.

برخی منابع او را از منتقدان FATF معرفی کرده که آنرا برای ایران بی فایده و باعث از دست دادن شرکای این کشور برای دور زدن تحریم ها می داند.

عبدالملکی در انتخابات ۱۳۹۵–۱۳۹۴ مجلس از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از نامزدهای لیست اصولگرایان بود که با ۶۶۷ هزار و ۱۷۸ رأی در رتبه پنجاه وششم قرار گرفت و نتوانست به مجلس راه پیدا کند.

او الان عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) است.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، داوری مسابقه تلویزیونی میدان از دیگر مسئولیتهایی بوده که عبدالملکی بر عهده داشته است.
1400/05/22
21:56:11
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP