مدیركل راهداری استان تهران اعلام كرد

هجوم مسافران به اتوبوس های بین شهری

هجوم مسافران به اتوبوس های بین شهری

به گزارش شاپ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران اظهار داشت: مردم در این روزها با توجه به این که نمی توانند با وسیله نقلیه شخصی خود سفر کنند به اتوبوس ها و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری هجوم آوردند. در این میان تخلف هایی از طرف برخی رانندگان و شرکتها صورت گرفته که با آنها برخورد قاطع خواهد شد.حیدر نوروزی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت اجرای مصوبات و پروتکلهای بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره ممنوعیت های تردد بین شهری و سفرهای جاده ای با وسایل حمل و نقل عمومی، اظهار نمود: از لحظه ای که ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت های جدید را ابلاغ نمود، در سطح استان و به همه شهرستان ها اعلام آماده باش کامل کردیم و بر این اساس همه ورودی و خروجی های استان تهران را با کمک راهداران کنترل می نماییم که البته متولی اصلی آن پلیس راه است.

وی اضافه کرد: همین طور تیم های نظارت در پایانه های چهارگانه استان تهران مستقر شده و بر اجرای دقیق و درست پروتکل ها در زمینه حمل و نقل عمومی جاده ای نظارت می کنند. اما همیشه در روزهای تعطیلات و خصوصاً در روزهایی که خودورهای شخصی حق ورود و خروج ندارند، بیشترین فشار به حمل و نقل عمومی وارد می شود. در همین راستا بر اجرای درست پروتکلهای بهداشتی از محدودیت پذیرش مسافر تا ارائه بسته های بهداشتی به مسافران و غیره نظارت کردیم و ناظران بدون اعمال این ضوابط اجازه خروج هیچ وسیله نقلیه ای را از ترمینال ها ندادند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران افزود: از دو روز گذشته تا کنون حجم عظیمی از مسافران به لحاظ جلوگیری از تردد سواری های شخصی به اتوبوس ها هجوم آوردند و در این شرایط برخی رانندگان و شرکت های حمل و نقل تخلفاتی در حوزه پذیرش مسافر داشتند که با ان ها برخورد شده و تا کنون بیش از یکصد پرونده دراین زمینه تشکیل شده است. چونکه برمبنای پروتکلهای بهداشتی اعلام شده در اتوبوس های بین شهری تنها یک بلیت باید در هر ردیف فروخته شود و فاصله گذاری اجتماعی باید به شکلی باشد که حداکثر ۷۰ درصد ظرفیت اتوبوس های بین شهری پر شود.

نوروزی با اعلان اینکه در سال قبل حدود ۷۸۰۰ شکایت را از شرکت های حمل و نقل جاده ای پیگیری کرده و به نتیجه رساندیم، اعلام نمود: با وجود ابلاغ این پروتکل ها شاهد بودیم که تعدادی از رانندگان اتوبوس در خارج از محوطه پایانه مسافری، بیش از ظرفیت مجاز اعلام شده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا مسافر سوار کردند. با این تخلفات در داخل پایانه برخورد کردیم و جلوی آنرا گرفتیم اما اگر این تخلف در خارج از پایانه ها صورت گیرد باید پلیس راه با آن برخورد کند. با این وجود در خروجی های تهران پرسنل سازمان راهداری درحال نظارت بر اتوبوس های بین شهری برای جلوگیری از بروز این تخلف هستند.

وی با اعلان اینکه تخلفات ثبت شده در قالب یکصد پرونده در کمیسیون ماده ۱۲ مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اشاره کرد: با راننده و شرکت متخلف برخورد می نماییم و اجازه نخواهیم داد که پروتکلی زیر پا گذاشته شود. برمبنای ارزریابی های صورت گرفته روزانه حدود ۵۰۰۰ اتوبوس در استان تهران تردد می کنند و اکثرا آنها در این دو روز حداکثر ظرفیت ۷۰ درصدی خودرا تکمیل کردند. در حالت کلی روند اجرای پروتکلهای بهداشتی رضایتمند است و اکنون وضعیت در ترمینال های جنوب، غرب و بیهقی نسبتا آرام شده و در پایانه مسافری شرق تهران همچنان قدری ازدحام وجود دارد اما به زودی پیک رفت مسافران تمام می شود و در ایام پایانی ممنوعیت شاهد پیک بازگشت مسافران هستیم.

منبع:

1400/04/30
11:15:31
5.0 / 5
1058
تگهای خبر: ارز , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP