هشدار معاون وزیر صنعت به متقاضیان

اطلاعات غلط درج كنید، سه سال از ثبت نام خودرو محروم می شوید

اطلاعات غلط درج كنید، سه سال از ثبت نام خودرو محروم می شوید

به گزارش شاپ سرپرست امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: متقاضیانی كه در مرحله ثبت نام برای فروش فوق العاده، اطلاعات غلط ثبت كنند تا سه سال اجازه شركت در هیچ طرح خودرویی را نخواهند داشت.به گزارش شاپ به نقل از صداوسیما، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه جلسه امروز ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران تصریح کرد: طرح های فروش فوق العاده برای عدالت در توزیع خودرو است و یکی از مصداق های عدالت این است که افرادی که تا کنون خودرو دریافت نکرده اند، ثبت نام کنند؛ ازاین رو برای کسانی که اطلاعات غلط درج کنند، محدودیت در مراحل بعدی در نظر گرفتیم.
وی افزود: در جلسه دو هفته گذشته ستاد اقتصادی دولت، طرحی از جانب وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص پیشگیری از سوداگری در بازار خودرو مطرح و پیشنهاد شد، اگر کسی وارد بازار خودرو می شود و مراتب مختلف خرید و فروش خودرو را انجام می دهد، مشمول مالیاتی تحت عنوان مالیات عایدی بر سرمایه شود.
صادقی نیارکی اظهار داشت: این مورد در دستور کار دولت می باشد البته مقرر است دیدگاه های کارشناسی همه دستگاه ها گرفته شود که بعد از آن، این مورد در چارچوب مصوبات سران قوا و یا به شکل قانون اعلام خواهد شد.
وی اضافه کرد: اینکه کسانی در قرعه کشی برنده شوند، اما توان تأمین وجه را نداشته باشند محدودیتی جهت شرکت در قرعه کشی های بعدی نخواهند داشت، البته خودرو سازان محدودیت هایی در اینباره اعمال کردند که به آنها تذکر داده شد و امروز این محدودیت در اطلاعیه فروش دو خودرو ساز اصلاح شده است.
صادقی نیارکی افزود: کسی که حائز شرایط نمی گردد، می تواند در طرح های دیگر که طرح پیش فروش و مشارکت در طرح یک سال و دو سال و فروش های فوق العاده که تا آخر سال خواهد بود، شرکت کند؛ البته فروش فوق العاده در مناسبت های مختلف اطلاع رسانی و حداقل تا آخر سال سه بار اجرا خواهد شد ضمن اینکه برنامه بعدی ما پیش فروش یک ساله با ۷۵ هزار دستگاه خودرو است که هفته بعد اطلاع رسانی خواهد شد.
سرپرست امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: شرط چک در مصوبه روز جمعه گذشته کمیته خودرو ستاد تنظیم بازار حذف شد و به جای آن خریدار یک میلیون تومان از وجه را نزد خود نگه می دارد، پس از دوران رهن، خریدار یک میلیون باقی مانده را واریز می کند، سند هم به وی تحویل می شود.
صادقی نیارکی اضافه کرد: شرط پلاک جاری در دو طرح فروش فوق العاده و پیش فروش تا یک سال وجود دارد، اما برای مشارکت در تولید یک سال و دو ساله این محدودیت وجود ندارد و متقاضیان می توانند ثبت نام کنند.
وی درباره پلاک نشدن برخی خودرو ها از جانب نیروی انتظامی اظهار داشت: در مبحث استاندارد آلایندگی یورو ۴، خودروسازان در حال پیگیری هستند، ما هم داریم با سازمان حفاظت محیط زیست مذاکره می نماییم البته تعداد زیادی از موتورها در بحث یورو ۴ تأیید شده و می توانند استاندارد یورو ۵ را بگذرانند؛ موتورهای گازسوز هنوز امکان دریافت این استاندارد را ندارند.
صادقی نیارکی اظهار داشت: بیشتر موتورها توانستند تأییدیه سازمان محیط زیست را برای یورو ۵ دریافت نمایند تنها تعدادی باقی مانده که با کمیسیون زیربنایی دولت و سازمان حفاظت محیط زیست در حال مذاکره هستیم.

1399/03/13
13:43:44
5.0 / 5
2290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP