مدیركل بندر و دریانوردی خرمشهر مطرح كرد

انباشت كالاهای متروكه در بندر خرمشهر

انباشت كالاهای متروكه در بندر خرمشهر

به گزارش شاپ خوزستان مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: به دلیلهای مختلفی، وضعیت خیلی از کالاها که سال ها از ورود آنها به بندر خرمشهر می گذرد، در انبارهای این بندر بلاتکلیف است که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود.نوراله اسعدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: صدور دستورالعمل و بخشنامه های گوناگون برای مناطق آزاد در خیلی از موارد با رسالت اصلی این مناطق و مزیت های در نظر گرفته شده برای آنها در تضاد است و این مساله، موجب به وجود آمدن رکود در این مناطق شده است.

وی اضافه کرد: قوانین دست و پاگیر و بخشنامه های مکرر و متغیر، شرایط واردات را در بندر خرمشهر دشوار کرده و مانع رونق و توسعه کارهای تجار و بازرگانان شده است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: هم اکنون یکی از با اهمیت ترین مشکلات، انباشت کالاهای متروکه در بندر خرمشهر است که برای بازرگانان و انبارهای بندر خرمشهر مشکل ساز شده است.

اسعدی اشاره کرد: مشکل کالاهای متروکه موجود در بندر خرمشهر باید با کمک ارگان ها و نهادهای مختلف حل و رفع گردد برای اینکه وجود این کالاها در بندر خرمشهر علاوه بر ضرر بازرگانان، موجب مشکلاتی برای انبارها نیز شده است.

وی اضافه کرد: بندر خرمشهر، تنها تحویل گیرنده کالا است و وظیفه خودرا بعنوان مرجع تحویل گیرنده انجام می دهد اما در پروسه متروکه شدن کالا، نقشی ندارد و مساله را به مراجع مربوطه اطلاع می دهد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: به دلیلهای مختلفی، وضعیت خیلی از کالاها که سال ها از ورود آنها به بندر خرمشهر می گذرد، در انبارهای این بندر بلاتکلیف است که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود.

منبع:

1400/04/05
23:08:08
5.0 / 5
1177
تگهای خبر: عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP