بخشودگی جریمه دیركرد اقساط وام مسكن تا آخر تیر

بخشودگی جریمه دیركرد اقساط وام مسكن تا آخر تیر

به گزارش شاپ در صورتیكه مشتریان بانك عامل بخش مسكن تا آخر تیر ماه همه یا بخشی از مانده اقساط خویش را پرداخت كنند، مشمول بخشودگی جرایم دیركرد پرداخت اقساط خواهند شد.به گزارش شاپ به نقل از بانک عامل بخش مسکن، مالک آزادیان رئیس اداره کل پیگیری وصول مطالبات این بانک با اشاره به اینکه با عنایت به شرایط خاص ناشی از انتشار کرونا و لزوم کاهش ترددهای غیرضروری شهروندان به شعب بانک ها، پیش از این هم اجرای طرح میثاق تا آخر خرداد ۹۹ تمدید شده بود، اظهار داشت: با تصمیم کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک مسکن، طرح میثاق برای بخشودگی جرایم بدهکاران این بانک تا آخر تیرماه تمدید گردید.
به گفته آزادیان، مشتریانی که از آغاز تیرماه به بعد تا آخر تیرماه نسبت به پرداخت تمام یا بخشی از مانده بدهی خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم بانکی بابت دیرکرد پرداخت مطابق با ضوابط طرح میثاق خواهند شد.
برای پرداخت اقساط، نیازی به رجوع حضوری نیست
وی تصریح کرد: الزامی برای رجوع حضوری مشتریان به شعب برای بهره مندی از این بخشودگی وجود ندارد و آنها می توانند از راه هر یک از درگاه های اینترنتی بانک هم به صورت غیرحضوری نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند و از این بخشودگی بهره مند شوند؛ بدین سان الزامی به عرضه درخواست مکتوب به شعب برای بهره مندی از مزایای طرح میثاق هم نیست.
وی با اشاره به اینکه طرح میثاق بانک با هدف کاهش مطالبات غیرجاری این بانک طراحی شده است، اظهار داشت: این طرح حاوی امتیازهایی به نفع تسهیلات گیرندگان بانکی است که بابت دیرکرد پرداخت اقساط خود جریمه شده و بر میزان بدهی آنها به تناسب مدت دیرکرد، افزوده شده است.
رئیس اداره کل وصول مطالبات بانک با اشاره به استقبال مشتریان بانک از مزایای طرح میثاق از شهریور سال قبل تا کنون، اظهار داشت: به هر حال شرایط انتشار کرونا سبب شد یک گروه از مشتریان نتوانند از مزایای این طرح در موعد مقرر اولیه پارسال برخوردار شوند و به همین خاطر تصمیم به تمدید این طرح مجدداً در تمام شعب سراسر کشور اتخاذ شد.
طرح میثاق چیست و چگونه جرایم دیرکرد بخشیده می شود؟
بر اساس این گزارش، در چارچوب طرح میثاق در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی شامل انواع عقود مبادله ای، مشارکتی، وام قرض الحسنه و … و همینطور مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر مبنای نوع قرارداد (حسب مورد ۶ تا ۱۴ درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار می گیرد.
در این طرح همینطور ۱۰۰ درصد جرایم سازنده هایی که در چارچوب قراردادهای مشارکت مدنی با بانک، تسهیلات ساخت دریافت کرده بودند، در صورت پرداخت یا تعیین تکلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.
این طرح به مشتریان بدهکار بانک اجازه می دهد در ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرایم خود بابت تأخیر در پرداخت بدهی معاف شوند. همینطور در صورت پرداخت کل میزان بدهی، بخشودگی کل جرایم مقدور شده است.


منبع:

1399/04/15
17:52:41
5.0 / 5
2300
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP