معاون سازمان هواپیمایی اعلام كرد

قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافته است

قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافته است

به دنبال انتقادات مطرح شده  از طرف برخی نمایندگان مجلس درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما، معاون سازمان هواپیمایی ضمن رد این مساله اظهار داشت: نه فقط قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است بلکه خیلی از پروازهای نوروزی به سبب کمبود مسافر کمتر از 50 درصد سقف قیمت های اعلام شده فروخته می شود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مدتی پیش برخی نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون عمران نسبت به افزایش قیمت بلیت هواپیما انتقاداتی مطرح نمودند و تعدادی از مسافران نیز نسبت به این مسئله در ایام پایانی سال قبل تا آستانه نوروز ۱۴۰۰ معترض شدند.
ابوالقاسم جلالی - معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری - درباره این مساله در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده و سازمان هواپیمایی کشوری نیز هیچ نوع مجوزی درباره آن صادر نکرده است. بلکه برمبنای دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیت هواپیما تا اختتام ایام نوروز تغییر نخواهد کرد.
وی اضافه کرد: خیلی از بلیت های پروازهای نوروزی در راه برگشت به سبب کمبود شدید مسافر بیش از ۵۰ درصد پایین تر از سقف قیمتی مصوب فروخته می شوند که این مسئله نشان از وجود بازار رقابتی در حوزه پروازهای مسافری دارد.
معاون سازمان هواپیمایی کشوری افزود: بعنوان مثال حداکثر قیمت بلیت پرواز تهران – کرمانشاه بیش از ۵۰۰ هزار تومان است که این پرواز در راه برگشت طی روزهای گذشته تا ۲۲۰ هزار تومان هم پایین آمده است و دیگر مسیرهای پروازی پر تردد نیز مشمول این کاهش قیمت شده اند.
جلالی با تاکید بر رصد مستمر پروازهای مسافری اشاره کرد: با هر شرکت هواپیمایی یا پروازی که در آن سقف قیمتی رعایت نشود یا آنکه پروتکلهای بهداشتی در آن نادیده گرفته شود برخورد خواهیم کرد چونکه مصداق بارز تخلف محسوب می شود. البته تا حالا در همه پروازها این مسائل رصد و ارزیابی شده و پروتکلهای بهداشت رعایت شده است.1400/01/03
13:23:17
5.0 / 5
1244
تگهای خبر: ارز , بازار , بهداشت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP