امضاء تفاهم نامه راه اندازی ۲۰ هزار واحد مسكن محرومان

امضاء تفاهم نامه راه اندازی ۲۰ هزار واحد مسكن محرومان

شاپ: بامداد امروز در جلسه ای با حضور علیرضا تابش رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی وسید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان تفاهم نامه همکاری مشترک درباب راه اندازی 20 هزار واحد مسکن محرومان امضاء شد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در این نشست علیرضا تابش ضمن اشاره به تفاهم نامه های مشترک قبلی بین این دو نهاد اظهار داشت: یکی از نهادهای پشتیبان ما درباب بازسازی مناطق لطمه دیده از سیل و زلزله، ساخت مسکن ویژه خانواده های دو معلول و ساخت مسکن محرومین، همیشه بنیاد مستضعفان بوده است.

وی افزود: امروز در امتداد منویات مقام معظم ر هبری و رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومین کلید خواهد خورد و مقرر شده در اسفندماه سال جاری کلنگ راه اندازی این واحدها را با هماهنگی بنیاد مستضعفان به زمین بزنیم.

وی با اشاره به اینکه تا حالا هر کاری درباب ساخت مسکن محرومین انجام شده مشمول افراد تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی بوده اشاره کرد: اولویت این تفاهم نامه ساخت مسکن برای محرومین است که تحت پوشش هیچ یک از نهاد های حمایتی نیستند. این افراد شامل محرومین در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت می باشند.

بگفته رئیس بنیاد مسکن تعهدات بنیاد مسکن را ابتدا تامین مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان شامل پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان برای هر خانوار و ۴۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای هر خانوار ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

تابش سایر تعهدات بنیاد مسکن را تامین زمین رایگان جهت راه اندازی واحدهای مسکونی برای خانوارهای فاقد زمین با رویکرد توسعه مسکن معیشت محور، معرفی خانوارهای مشمول به بانکهای عامل، دریافت مجوزهای قانونی لازم، نظارت بر حُسن اجرای راه اندازی واحدهای مورد توافق، تهیه نقشه های تیپ واحدهای مسکونی متناسب با خاصیت های فرهنگی و اقلیم هر منطقه، توجه به معماری بومی و پیگیری صدور سند مالکیت عنوان نمود.

وی ادامه داد: ما همیشه در انجام پروژه ها و یا هر توافقی اهتمام می نماییم هر چه سریعتر در موعد مقرر کار را به نتیجه برسانیم.

سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در امتداد این تفاهم نامه اظهار نمود: این سومین تفاهم نامه بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن محرومان است و ما در اولین تفاهم نامه، در ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول با سازمان بهزیستی مشارکت کردیم که خوشبختانه تا امروز ۱۰ هزار واحد از این خانه ها تولید شده و انشالله واحدهای باقی مانده نیز در سال آینده تکمیل می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: در دومین تفاهم نامه برای ساخت مسکن محرومان، ابتدای بهمن ماه امسال در تفاهمی سه جانبه با بنیاد مسکن و کمیته امداد، پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت بلاعوض را برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی خانواده تحت پوشش کمیته امداد، متعهد شدیم.

وی افزود: در تفاهم نامه امروز نیز بنیاد مستضعفان پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان را به صورت بلاعوض در ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار ضعیفی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند متقبل شد که در این تفاهم نامه، سهم بنیاد مستضعفان برای هر واحد مسکونی، ۵۰ میلیون تومان بلاعوض است.

فتاح با اعلان اینکه این واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر ایجاد می شود اظهار داشت: بنیاد مستضعفان علاوه بر این ۱۰۰۰ میلیارد تومان، در صورت امکان، زمین و مصالح رایگان را عهده دار خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این تفاهم نامه گام کوچکی برای خانه دار شدن اقشار ضعیف جامعه است اظهار داشت: خانه دار شدن همه محرومان و خانواده های ضعیف، آرزوی ما است و علاوه بر این، برخورداری از حق مسکن، یکی از اصول قانون اساسی کشورمان برای تمام خانواده های ایرانی است.

وی با اعلان اینکه بنیاد مستضعفان به ساخت این میزان خانه برای محرومان قانع نیست اشاره کرد: ما معتقدیم این تعداد، در مقابل نیاز کل کشور، میزان ناچیزی است ولی امیدواریم دولت فعلی و دولت بعد، اقداماتی را انجام دهد تا شرایط اقتصادی فعلی که خانه دار شدن را برای اقشار ضعیف خیلی مشکل کرده، تغییر کند.
منبع:

1399/11/30
21:52:44
0.0 / 5
1059
تگهای خبر: ارز , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP