معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

كمك ودیعه اجاره مسكن شنبه تصویب می شود

كمك ودیعه اجاره مسكن شنبه تصویب می شود

به گزارش شاپ معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: روز شنبه در ستاد ملی مبارزه با كرونا كمك ودیعه اجاره به اقشار كم درآمد تصویب می شود؛ رقم آن فعلا معین نمی باشد، اما بطور قطع بلاعوض نخواهد بود.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: وزارت راه و شهرسازی برای کمک به اقشار اجاره نشین، بسته ای را به دولت پیشنهاد داده که روز شنبه در ستاد ملی مبارزه با کرونا تصویب و سریعاً عملیاتی می شود.
وی اضافه کرد: دراین زمینه مقرر است مبلغی بعنوان کمک ودیعه اجاره به خانوارهای کم درآمد پرداخت گردد که هنوز جزئیات آن معین نیست اما بطور قطع بلاعوض نخواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه دستگاه های مختلفی در این خصوص نظر می دهند و دولت به جمع بندی می رسد اظهار داشت: این مساله یکی از موارد کوتاه مدتی است که برای ساماندهی به بازار مسکن در دستور کار دولت قرار دارد.
محمودزاده اشاره کرد: در بخش اجاره همین طور بحث مسکن استیجاری را بعنوان یک سیاست برای کنترل بازار اجاره پیگیری می نماییم. دراین زمینه اصلاح بخشنامه را به شهرداری ابلاغ و اعلام آمادگی کرده ایم. مقرر است آنها نیز طرح خودرا بفرستند و در جلسه ای درباره آن تصمیم گیری نماییم.
‏وی اشاره کرد: مسکن استیجاری الان به صحن دولت رسیده و منتظر مصوبه نهایی دولت هستیم تا شرکت های اجاره داری بتوانند شکل حقوقی بگیرند و در بازار اجاره نقش ایفا کنند.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا در ایام گذشته نشست ستاد اقتصادی دولت با حضور رئیس جمهوری انجام شد که ماحصل آن موضوعاتی همچون بسته حمایتی برای مستاجران، پرداخت ودیعه به خانوارهای اجاره نشین کم درآمد، سرعت دهی به پروژه اقدام ملی مسکن، الزامی شدن دریافت کد رهگیری، تسهیل صدور پروانه های ساختمانی و سیاست های مالیاتی همچون در بخش خانه های خالی بود.
منبع:

1399/04/05
21:05:49
5.0 / 5
2295
تگهای خبر: ارز , بازار , دستگاه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP