مدیر عامل اتحادیه تعاونی سواری كرایه اعلام كرد

جزئیات نوسازی سواری های كرایه بین شهری با سمند بعلاوه تسهیلات

جزئیات نوسازی سواری های كرایه بین شهری با سمند بعلاوه تسهیلات

مدیر عامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه های کشور از آغاز نوسازی سواری های کرایه پلاک عمومی بین شهری با تسهیلات چهاردرصدی از اواخر بهمن ماه سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح بر مبنای وعده وزیر راه و شهرسازی تا سقف ۳۰۰۰ دستگاه اجرا می گردد.رحمت الله حاج محمدعلی -مدیر عامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه های کشور -در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: بر مبنای وعده وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا در چارچوب این طرح نوسازی ناوگان سواری های کرایه بین شهری را تا سقف ۳۰۰۰ دستگاه انجام دهند و از منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای عرضه تسهیلات به متقاضیان به بانکهای عامل کمک کنند با بتوان طرح نوسازی ناوگان را ادامه داد.

وی اضافه کرد: بر طبق این طرح خودروهایی که بالای ۱۲ سال از کارکردشان گذشته است می توانند برای نوسازی ناوگان ثبت نام کنند و اولویت با سواری های با سن بالاتر است. ثبت نام برای طرح نوسازی از اواخر بهمن ماه سال جاری صورت خواهد گرفت.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه های کشور ضمن اشاره به اینکه در وهله نخست باید ۷۰۰ خودرویی که رانندگان از دو سال پیش ثبت نام کرده بودند را به آنها تحویل دهیم تا بتوانیم نوسازی را آغاز نماییم، اظهار داشت: بعد از اجرای تعهدات باقی مانده ثبت نام برای نوسازی آغاز خواهد شد و رانندگان به شرطی می توانند وارد این طرح شوند که خودرو های آنها فعال باشد تا راننده حرفه ای که وام می گیرد بتواند کار کند و اقساط آنرا بازپرداخت کند.

حاج محمد علی درباره شرایط تسهیلات نوسازی ناوگان سواری کرایه بین شهری افزود: شرایط بگونه ای است که ۷۰ درصد قیمت ماشین تسهیلات چهار درصد خواهد بود و این مبالغ با سپرده گذاری مشترکی که بانک عامل و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می کنند، به رانندگان پرداخت می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه تسهیلات به صورت ۶۰ ماهه برای نوسازی این ناوگان پیشبینی شده است، افزود: البته راننده بخش دیگری از بهای نوسازی را از محل اسقاط خودروی خودش دریافت خواهد نمود و نهایتا بخش اندکی را خودش بعنوان آورده برای نوسازی عرضه می دهد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه های کشور ضمن اشاره به اینکه هم اکنون برای نوسازی تنها خودروی سمند ال ایکس به رانندگان تحویل داده می شود، اظهار نمود: از روزی که وام دریافت توسط راننده دریافت شده و چک تسهیلات برای ایران خودرو صادر می شود تا حداکثر سه ماه خودرو جدید به راننده تحویل داده می شود. البته قیمت آن هم به نرخ روز و به صورت سه ماهه برآورد و محاسبه می شود اما برای افزایش این مدت و متضرر نشدن رانندگان مذاکراتی با مسؤلان ایران خودرو در پیش داریم.
1399/11/07
13:38:27
0.0 / 5
1220
تگهای خبر: ثبت نام , دستگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP