ساخت ۱۰۰ هزار مسكن ملی برای محرومان

ساخت ۱۰۰ هزار مسكن ملی برای محرومان

به گزارش شاپ در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۱۰۰ هزار واحد در مناطق کم برخوردار عموما برای اقشار پایین برنامه ریزی شده که بر عهده ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قرار دارد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، طرح اقدام ملی مسکن در شقوق مختلف شامل ثبت نام، مشارکت، خودمالکی و تفاهم نامه با دستگاههای دولتی در حال اجرا می باشد. هدف اولیه طرح راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بود که اجرای این پروژه در چارچوب های مختلف تعداد آنرا افزایش داده است.
با این که دولت اعلام نموده مسکن ملی برای اقشار متوسط به بالا طراحی شده، بخش قابل توجهی از این طرح که بر عهده بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) قرار دارد برای اقشار پایین و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر ایجاد می شود.
هم اکنون ساخت ۱۳۸ هزار واحد برعهده بنیاد مسکن قرار دارد که ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر و ۳۸ هزار واحد در سایر شهرها ایجاد می شود.
ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم مبادرت به راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد می کند که بنا به قول محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) عمده زمین های آن متعلق به ستاد است.
البته ستاد اجرایی راه اندازی ۶۰ هزار واحد در مناطق محروم و کم برخوردار را هم در دستور کار خود دارد که مجموعه واحدهای در تعهد ستاد برای اقشار محروم را به ۱۶۰ هزار واحد می رساند.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی ۱.۶میلیون نفر از راه سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور راه اندازی شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد که البته با عنایت به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمت ها متفاوت خواهد بود. ثبت نام مراحل اول، دوم، سوم و چهارم به پایان رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله چهارم از ۱۸ دیماه ۱۳۹۹ شروع شد و پنجشنبه (۲۵ دی ماه) به اتمام رسید. آخر بهمن ماه جواب استعلام متقاضیان اعلام می شود. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تأمین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.
منبع:

1399/11/05
21:43:23
0.0 / 5
1378
تگهای خبر: ثبت نام , جشن , دستگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP