معاون وزیر راه و شهرسازی به شاپ اعلام كرد

جواب مسكن ملی اختتام بهمن می آید

جواب مسكن ملی اختتام بهمن می آید

به گزارش شاپ معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده امکان تغییر شهر برای متقاضیان مسکن ملی فراهم می شود، اظهار داشت: پاسخ استعلامات کسانی که در مرحله چهارم نام نویسی کردند، اواخر بهمن ماه اعلام می شود.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ثبت نام مرحله چهارم طرح اقدام ملی مسکن روز پنجشنبه (۲۵ دی ماه) به پایان رسید و تا اختتام بهمن ماه پس از پالایش نفرات برمبنای شروط پنجگانه، افراد واجد شرایط انتخاب می شوند.
وی اضافه کرد: کسانی در مراحل قبلی شهر مورد نظر خودرا اشتباه انتخاب نموده بودند که امکان اصلاح شهر را برایشان فراهم کردیم. از اواخر این هفته یا اوایل هفته آتی به این افراد پیامک داده می شود تا نسبت به تغییر شهر مدنظر خود اقدام نمایند. البته این در صورتی است که افراد تمایل داشته باشند به چرخه برگردند. اگر کسانی انصراف دهند طبیعتا ظرفیت جدید ایجاد می شود و می توانیم بجای این افراد، برای نام نویسی نفرات جدید در مراحل بعدی تصمیم گیری نماییم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه پیش بینی می نماییم پروسه اصلاح شهر مدنظر متقاضیان حدود ۱۵ روز طول بکشد، اظهار داشت: برای پروژه اقدام ملی مسکن در مناطقی به جز بافت های فرسوده ۳۰۰ هزار واحد در نظر گرفته شده و این در حالیست که حدود ۴۴۰ هزار نفر ظرفیت سازی کرده ایم. هم اکنون اگر در شهری ظرفیت خالی ایجاد شود باردیگر ثبت نام انجام می شود. بطور کلی سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که دائما نسبت به تولید مسکن برای متقاضیان واقعی اقدام گردد.
محمودزاده اظهار نمود: هم اکنون تفاهم نامه برای راه اندازی مسکن خبرنگاران و هنرمندان به امضا رسیده که از همین ظرفیتهای موجود است. تامین زمین برای پروژه اقدام ملی یکی از با اهمیت ترین بخشهای کار است. ممکنست در مواردی زمین تامین گردد اما بعدا معارض پیدا کند و کارها متوقف شود. پس باید دراین زمینه دقت لازم را انجام دهیم.
وی با اشاره به تامین زمین از جانب وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی اظهار داشت: در نظر داریم زمین های فاقد کاربری کشاورزی و زیست محیطی که در محدوده شهر و حریم شهرها قرار دارد را به طرح اقدام ملی مسکن بیاوریم. البته اشتباهی در اطلاع رسانی صورت گرفته بود که تصور می شد این ها اراضی کشاورزی، مرتع یا منابع طبیعی است اما در حقیقت این زمین ها واجد ارزش نیست. این اراضی در حقیقت باتوجه به تغییر ماهیت، تغییر مالکیت پیدا کرده و از منابع طبیعی به سازمان ملی زمین و مسکن اختصاص یافته است.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی ۱.۶میلیون نفر بوسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.
این پروژه بوسیله آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد که البته باتوجه به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمت ها متفاوت خواهد بود.
ثبت نام مراحل اول، دوم، سوم و چهارم به انتها رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله چهارم از ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ شروع شد و پنجشنبه (۲۵ دی ماه) به پایان رسید. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تامین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.
منبع:

1399/10/27
12:59:20
0.0 / 5
1333
تگهای خبر: ارز , تولید , ثبت نام , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP