پاسخگویی وزیر راه و شهرسازی به سوالات نمایندگان در كمیسیون عمران

پاسخگویی وزیر راه و شهرسازی به سوالات نمایندگان در كمیسیون عمران

شاپ: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز این کمیسیون و پاسخگویی به سوالات چند تن از نمایندگان و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل عمرانی کشور آگاهی داد.


سید البرز حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون وزیر راه و شهرسازی به همراه معاونانش حضور بهم رساندند. در این نشست درباب چگونگی ارتباط وزارت راه و شهرسازی با کمیسیون عمران بحث و بررسی صورت گرفت.
ایشان سپس اظهار نمود: در این نشست مباحثی درباب ارتباط عمرانی کمیسیون با وزارت راه و شهرسازی از زمان شروع مجلس یازدهم به بحث گذاشته شد. مسائل مختلفی در حوزه عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه اجرا و تامین اعتبار پروژه ها عنوان شد. پیگیری پروژه های عمرانی بزرگ و کوچک که در اختیار وزات راه قرار دارد و تامین منابع مالی آنها از موضوعات مهم دیگری بود که در این نشست عنوان شد.
نماینده مردم خدابنده در مجلس اشاره کرد: در این نشست پیشنهاداتی درباب نحوه ارتباط وزیر با معاونان این وزارتخانه و مجموعه کمیسیون عمران مجلس عنوان شد. تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی به دو حوزه مجزا مسکن و راه، تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی راهداری و بهبود وضعیت ناوگان این مجموعه همچون مباحث مهم دیگری بود که در این نشست عنوان شد.
ایشان سپس اشاره کرد: قرار بر این شد تا ادامه جلسه امروز که موضوعات اساسی در آن مطرح شد؛ در وزارت راه و شهرسازی اجرا شود تا ماموریت های وزارت خانه در کنار کارهای اجرائی موجود تبیین شده و مشکلات وزارت خانه در حوزه های مختلف روشن گشته و مجلس در حوزه تقنین قوانین در رفع مشکلات وزارت خانه را یاری کند.
وی ادامه داد: همین طور در این نشست سوالات آقایان کیومرث سرمدی واله نماینده مردم اسدآباد و محسن فتحی نماینده مردم سنندج از وزیر راه و شهرسازی درباب مسائل منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بعد از توضیحات وزیر، قرار شد سوال مراعی بماند و تیمی متشکل از کمیسیون عمران و وزارتخانه در مناطق حضور یافته و بعد از بررسی ابعاد موضوع و نظر نهایی همکاران به کمیسیون ارائه شود.
منبع:

1399/10/24
13:08:59
0.0 / 5
1212
تگهای خبر: عمل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳