قوانین كشورهای اروپایی برای ورود مسافران خارجی

قوانین كشورهای اروپایی برای ورود مسافران خارجی

هم زمان با برداشته شدن تدریجی محدودیت های كرونایی، برخی كشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنان قوانین و مقررات سخت گیرانه خودرا برای ورود مسافران و پروازهای خارجی اجرا و اعمال می كنند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، از آنجائیکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن به توافقی برای بازگشایی تدریجی مرزهای خود و برقراری مجدد پروازها دست یافته اند، با این وجود کشورهای مختلف این قاره سبز همچنان قوانین و مقررات مختلفی درباب محدودیت های مربوط به پاندمی کرونا و بیماری کووید ۱۹ را اعمال و اجرا می کنند که در زیر به مروری بر بعضی از آنها خواهیم پرداخت:
اسپانیا:
اسپانیا همچنان تا تاریخ ۲۱ ژوئن اجازه ورود گردشگران و گردشگر های خارجی را به داخل خاک این کشور نخواهد داد که البته جزایر متعلق به اسپانیا از این قانون مستثنی خواهد بود.
یونان:
یونان نیز برای آن دسته از مسافرانی که از فرودگاه های ۸ کشور عضو اتحادیه اروپا قصد ورود به این کشور را دارند، همچنان قانون قرنطینه الزامی را اجرا می کند.
جمهوری چک:
جمهوری چک نیز با دسته بندی کشورهای مختلف با رنگ های مختلف سفید، زرد، نارنجی و قرمز، ورود مسافرانی را که از کشورهای قرمز و نارنجی همچون پرتغال و سوئد می آیند، ممنوع کرده است.
دانمارک:
دانمارک نیز به گردشگران و مسافرانی را که از کشورهای پاک و کم خطر همچون ایسلند، آلمان و نروژ می آیند، اجازه ورود خواهد داد اما برای مسافران برخی دیگر از کشورهای پرخطرتر همچون سوئد قانون حداقل ۶ شب اقامت و قرنطینه الزامی با نظارت دقیق را اعمال می کند.
بریتانیا:
بریتانیا نیز همچنان قانون دو هفته قرنطینه الزامی را برای مسافران پروازهای ورودی به خاک این کشور اجرا می کند.
برمبنای آماری که پارلمان اروپا سال قبل منتشر کرد، تا قبل از بحران پاندمی کرونا بطور متوسط ۳.۵ میلیون نفر هر روزه از مرزهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا عبور کرده و در رفت و آمد بودند که از این تعداد حدود ۱.۷ میلیون نفر از آنها برای کار و کارهای شغلی خود به کشورهای مختلف این منطقه سفر می کردند.1399/03/26
23:53:24
5.0 / 5
2113
تگهای خبر: بیماری , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP