گلایه آروین از حذف قیمت مسكن در سایت های اینترنتی

گلایه آروین از حذف قیمت مسكن در سایت های اینترنتی

شاپ: عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از حذف قیمت های مسكن در سایت های اینترنتی تهران گلایه نمود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بهاره آروین بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به تهدید غیرقانونی سایت های اینترنتی بمنظور حذف قیمت های مسکن در تهران اظهار داشت: این اقدام قوه قضاییه درباب نقض حقوق شهروندان تهرانی در دسترسی آزاد به اطلاعات است.

وی با اعلان اینکه این اختلال در گردش آزاد اطلاعات، بوسیله اعمال فشار و تهدید سایت های اینترنتی و بمنظور حذف قیمت های خرید، فروش و اجاره مسکن در تهران انجام شده است، اضافه کرد: متاسفانه بخش هایی در قوه قضاییه، به شکلی غیرقانونی و بدون هیچ گونه حکم رسمی، فقط با اعمال فشار و تهدید گردانندگان سایت های اینترنتی، در اوج فصل نقل و انتقالات مسکن و شرایط شیوع ویروس کرونا مشکلات عدیده ای را برای شهروندان به وجود آورده اند.
وی با اعلان اینکه عجیب است که مسئولان امر از یک طرف شعار در خانه بمانید سر می دهند و از جانب دیگر، با سیاست هایی نسنجیده چون حذف قیمت مسکن از سایت های اینترنتی، شهروندان را مجبور می کنند در گرما و ترافیک و کرونا، سرتاسر شهر را زیرپا بگذارند و از این مغازه معاملات ملکی به آن یکی بروند اظهار داشت: در چنین مواقعی شهروندان اغلب بدون امکان فاصله گذاری فیزیکی موثر در کنار یکدیگر قرار می گیرند؛ بلکه در این اوضاع نابسامان اقتصادی که به انفجار قیمت مسکن انجامیده است، یک چاردیواری متناسب با وضعیت مالی شان بیابند.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به چندبرابر شدن اجاره ها بیان کرد: متاسفانه مستاجرانی که سال قبل منزلی را در اجاره داشتند، به سبب کاهش ارزش پولشان اغلب ناگزیر از تخلیه و انتقال به منزلی کوچک تر در محله ای متفاوت و متناسب با وضعیت مالی شان شده اند. در چنین شرایطی اعمال فشار به سایت های اینترنتی برای حذف قیمت های مسکن، مشکلات این قشر فرودست و لطمه پذیر را در مقابل وضعیت نابسامان اقتصادی دوچندان کرده و آنها را در کلافگی و سردرگمی قرار داده است.
وی حذف امکان جستجوی کم هزینه خانه را از عواقب حذف قیمت های مسکن در سایت های اینترنتی دانست و با اعلان اینکه حالا مستاجران برای پیدا کردن خانه مناسب مجبورند به شکل انحصاری با صاحبان بنگاه های معاملات املاک در ارتباط قرار گیرند اظهار داشت: صنفی که در حبس اطلاعات به خصوص در مورد قیمت، پنهان کردن عیوب معامله و بالا بردن نجومی قیمت ها نفع شخصی و مستقیم دارد.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران اشاره کرد: بعنوان نماینده شهروندان تهرانی از قوه قضاییه تقاضا می کنم هرچه سریعتر به محدودیت به وجود آمده برای سایت های اینترنتی در درج قیمت های حوزه مسکن اختتام دهند تا اگر دولت و زیرمجموعه های مرتبط ناتوان از ساماندهی اوضاع اقتصادی هستند، دست کم در این شرایط شیوع کرونا، با تصمیمات نسنجیده و بی مبنا بار اضافه بر دوش مردم گذاشته نشود.

منبع:

1399/03/26
15:20:20
5.0 / 5
2231
تگهای خبر: ارز , اینترنت , قیمت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP