متقاضیان وام اجاره تا آخر آبان مدارك خویش را تكمیل كنند

متقاضیان وام اجاره تا آخر آبان مدارك خویش را تكمیل كنند

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: متقاضیان دریافت تسهیلات كمك ودیعه مسكن تا آخر آبان ماه فرصت دارند اطلاعات خویش را در سامانه اقدام ملی تكمیل كنند.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در مرحله دوم ثبت نام وام ودیعه مسکن حدود ۲۰۰ هزار نفر در سامانه اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir ثبت نام کردند که در مجموع با مرحله اول به بیشتر از ۶۵۰ هزار نفر رسید.
وی ادامه داد: کسانی که در سامانه ورود کردند به فوریت حداکثر تا آخر آبان ماه اطلاعات خویش را تکمیل کنند و اگر این کار را انجام ندهند امکان پالایش و به تبع آن امکان معرفی به بانک وجود ندارد. این مورد هم فقط در اختیار خودشان است که پرونده را تکمیل کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن اظهار داشت: از کل ثبت نام کنندگان تابحال ۲۳۵ هزار نفر به بانکها عرضه شدند که حدود ۷۰ هزار نفر توانستند تسهیلات را دریافت نمایند.
به قول محمودزاده، سرعت پرداختی ها حدودا ثابت است. در بانک هم متقاضیان باید یک سری مدارک برای تکمیل فرایند پرداخت ارائه کنند.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا دولت تصمیم گرفت برای کمک به خانوارهای اجاره نشین تسهیلات پرداخت کند. این وام در تهران ۵۰ میلیون تومان، کلانشهرها ۳۰ میلیون و شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است که به مستأجران واجد شرایط دارای قرارداد معتبر پرداخت گردد. سود این وام ۱۳ درصد است و مستأجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد. در مرحله اول با وجود تقاضای ۲.۲ میلیون نفری تنها ۳۵۵ هزار نفر واجد شرایط دریافت این وام هستند و البته وزارت راه و شهرسازی اخطار داده در هر زمان که مالکیت متقاضیان احراز شود از فهرست دریافت این وام کنار گذاشته می شوند. مرحله دوم ثبت نام از روز ۱۳ مهرماه آغاز و روز ۳۰ مهرماه به پایان رسید. متقاضیان تا آخر آبان ماه فرصت دارند مدارک خویش را در سامانه اقدام ملی بارگذاری کنند.1399/08/14
21:02:10
5.0 / 5
1640
تگهای خبر: ثبت نام , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP