رئیس سازمان هواپیمایی اعلام كرد

علت لغو برخی پروازهای داخلی

علت لغو برخی پروازهای داخلی

در صورتی كه برخی مسؤلان فرودگاهی از لغو هفتگی برخی پروازهای داخلی توسط ایرلاین های مختلف اطلاع داده اند، رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از افزایش پروازهای داخلی توسط ایرلاین های مختلف اطلاع داد و اظهار داشت: بزودی پروازهای بجنورد - عشق آباد برقرار خواهد شد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در ایام گذشته محمد ابراهیم قدمگاهی، مدیر فرودگاه شهدای بجنورد درباره علت لغو پروازهای این فرودگاه اظهار داشت: معمولا پرواز شرکتهای هواپیمایی به مقصد بجنورد به دلیل کمبود ناوگان و نیاز آن به بررسی فنی دوره ای هواپیما، شیوع کرونا و کاهش سفر لغو میشود در این میان شرکت هواپیمایی ماهان، آسمان و ایران ایر به دلیل مشکلات مختلف در طول هفته یک تا دو برنامه پروازی خویش را لغو می کنند.
در این خصوص علت لغو پروازهای داخلی در بعضی فرودگاه ها مانند بجنورد را از تورج دهقانی زنگنه – رئیس سازمان هواپیمایی کشوری – جویا شدیم که در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: با شروع و گسترش ویروس کرونا در دنیا و به طبع آن در کشور و کاهش شدید مسافر، تعداد پروازهای داخلی در ماه های اخیر به شدت کاهش پیدا کرد اما بعد از اعمال مقررات و پروتکل های بهداشتی و نظارت سختگیرانه سازمان هواپیمایی کشوری در جهت رعایت پروتکل ها، با روند رو به رشد در پروازهای داخلی مواجه هستیم.
وی اضافه کرد: در مورد پروازهای بجنورد هم وضعیت به همین شکل بوده است. بعنوان مثال هم اکنون هواپیمایی ماهان روزهای دوشنبه و جمعه به این شهر پرواز دارد. هواپیمایی آسمان هم که به علت اشاره شده، پروازهای خود به بجنورد را در ماه های اخیر قطع کرده بود از اوایل مهر ماه پروازهای خویش را در ایام یکشنبه و پنج شنبه هرهفته برقرار کرده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همینطور ایران ایر هم سه روز در هفته در ایام شنبه، سه شنبه و چهارشنبه پرواز داشته که با اضافه شدن پرواز روزهای یکشنبه، در هفته چهار پرواز به بجنورد در ایام شنبه، یکشنبه و چهارشنبه انجام می دهد.
از سرگیری پروازهای بجنورد – عشق آباد در آینده نزدیک
دهقانی زنگنه همینطور درباره پروازهای خارجی فرودگاه بجنورد اینگونه توضیح داد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" انجام پروازهای بین المللی منطقه ای را در دستور کار قرار داده و بعد از بررسی های بازرگانی و فنی، پرواز بجنورد به عشق اباد توسط این شرکت برقرار خواهد شد.
وی تصریح کرد: به غیر از عوامل ذکر شده لازم است به این مورد اشاره نماییم که برقراری و استمرار پروازها به استقبال مردم از آنها بستگی دارد.
منبع:

1399/07/12
13:46:46
5.0 / 5
1757
تگهای خبر: آسم , بهداشت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP