مقام مسئول در شبكه بانكی خبر داد:

آغاز پروسه بانكی طرح ملی مسكن با ۲ میلیارد تومان آورده متقاضیان

آغاز پروسه بانكی طرح ملی مسكن با ۲ میلیارد تومان آورده متقاضیان

مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن تعداد حساب های افتتاح شده طرح ملی مسكن را 89 هزار و 25 فقره به مبلغ یك میلیارد و 971 میلیون تومان دانست و از پرداخت نخستین قسط واریزی پیمانكاران آگاهی داد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود شایان درباب اقدامات بانک برای اجرایی و عملیاتی شدن طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: در موضوع اقدام ملی، هفته گذشته نخستین قراردادها در دفترخانه بسته و بلافاصله پس از آن که قراردادها به بانک فرستاده شد، بانک برای ۸۶۰ واحد، نخستین قسط را واریز کرد.
وی اضافه کرد: طرح اقدام ملی مسکن هر روز به شکل تصاعدی در حال رشد است و این مهم نشان دهنده موفقیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن می باشد.
مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن با اشاره به اینکه تعداد کل حساب های افتتاح شده طرح اقدام ملی مسکن ۸۹ هزار و ۲۵ فقره و مبلغ کل آنها یک میلیارد و ۹۷۱ میلیون تومان است، اظهار داشت: درباب طرح اقدام ملی مسکن ۶۵ پروژه به بانک معرفی شده که شامل ۷۰۸۷ واحد است. همین طور ۳۲ پروژه که شامل ۵۹۲۱ واحد است در حال تشکیل پرونده هستند و ۱۵ پرونده در حدود ۱۹۹۰ واحد نیز تصویب و مراحل نهایی پرداخت را طی می کند.
شایان با اشاره به اینکه چندین مدل برای پرداخت تسهیلات مسکن به متقاضیان وجود دارد، اظهار داشت: سپرده گذاری به میزان ۴۰ میلیون تومان از طرف متقاضیان در زمان یک ساله انجام و پس از اتمام یک سال، سقف تسهیلات انفرادی و اگر زوج باشند سقف تسهیلات زوجین به آنها پرداخت می شود. مدل دیگر این است که تعدادی نیز در ساخت و ساز مشارکت دارند که بانک با آنها با نرخ ۱۸ درصد وارد مشارکت می شود.
وی همین طور درباب احتمال افزایش تسهیلات خرید و فروش مسکن، توضیح داد: سقف افزایش تسهیلات در اختیار شورای پول و اعتبار است که در اختیار آنهاست و باید صورت گیرد.
رقم انواع تسهیلات بخش مسکن
گفتنی است، سقف تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن برای هر واحد، ۱۰۰ میلیون تومان است.
همچنین به سازندگان در بافت های فرسوده چنانچه تکنولوژی های جدید را رعایت کرده و حرفه ای ساز باشند تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.
سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق در تهران ۲۰۰ میلیون تومان و تسهیلات جعاله مسکن با بهره گیری از اوراق تسهیلات مسکن نیز ۴۰ میلیون تومان است.

1399/06/31
13:34:39
5.0 / 5
1475
تگهای خبر: عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵