دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام كرد

آخرین وضعیت پروازهای خارجی و خسارت كرونا به ایرلاین ها

آخرین وضعیت پروازهای خارجی و خسارت كرونا به ایرلاین ها

شاپ: دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام نمود كه ازسرگیری پروازهای خارجی تنها به شرایط شیوع ویروس كرونا و نحوه كنترل آن از طرف كشورهای مختلف بستگی دارد. بر طبق برآوردهای صورت گرفته شركت های هواپیمایی ایرانی تا اختتام فروردین ماه 4000 میلیارد تومان زیان دیده اند و بعد از آن میزان خسارات ناشی از پرواز نكردن آنها به حدود 1000 میلیارد تومان در ماه رسیده است.


مقصود اسعدی سامانی درباره آخرین وضعیت پروازهای خارجی و خسارت های وارد شده به ایرلاین های داخلی ناشی از شیوع ویروس کرونا به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون باردیگر ترکیه تاریخ جدیدی برای از سر گیری پروازهای ایران به این کشور اعلام نموده که ۱۱ مهرماه امسال است اما معین نیست که این اتفاق می افتد یا خیر و احتمال دارد باردیگر این پروازها از طرف ترکیه لغو شود.
وی ادامه داد: پرواز عراق هم اخیرا راه افتاده و هواپیمایی ماهان تنها می تواند مسافران خودرا به مقصد بصره ببرد. البته دیگر ایرلاین ها مانند ایران ایر نیز در حال رایزنی جهت راه اندازی پروازهای عراق به بصره و دیگر شهرهای این کشور همسایه هستند که در صورت ستاندن مجوز آنرا اعلام خواهیم کرد.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: از سرگیری پروازهای خارجی و بازگشت شرایط آنها به حالت عادی تنها بستگی به شیوع ویروس کرونا و نحوه کنترل آن از طرف کشورهای مختلف دارد. همین طور سیاست های کشورهای مختلف در این راستا نیز روی گسترش یا محدود شدن پروازها اثرگذار می باشد. اما باید به این مسئله فکر نماییم که اگر بعنوان مثال واکسن یا دارویی برای ویروس کرونا تولید و در جهان ارائه شود ایمنی بالایی بوجود خواهد آمد و مسلما خیلی از پروازهای خارجی ازسرگرفته خواهد شد یا آنکه اگر وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران یا کشورهای دیگر باردیگر اوج بگیرد ممکنست همین پروازهای خارجی ازسرگرفته شده هم لغو شوند.
خسارات ایرلاین ها ماهانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان
اسعدی سامانی درباره میزان خسارات وارد شده به شرکت های هواپیمایی ناشی از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: برآوردهای صورت گرفته نشان می داد که تا ۱۵ فروردین ماه شرکت های هواپیمایی ایرانی حدود سه هزار میلیارد تومان و تا اختتام فروردین ماه حدود چهار هزار میلیارد تومان زیان دیدند و این خسارات در ماه های بعدی نیز ادامه پیدا کرد.
وی ادامه داد: گرچه هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارات وارده به ایرلاین های داخلی صورت نگرفته اما به صورت تقریبی شرکت های هواپیمایی ایرانی بعد از فروردین ماه حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان به صورت ماهانه عدم النفع (خسارت ناشی از انجام نشدن پروازها) داشته اند.
منبع:

1399/06/14
17:23:51
5.0 / 5
1864
تگهای خبر: تولید , دارو , دارویی , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP