تردمیل و انواع آن چه تردمیلی با خیال راحت بخریم؟

تردمیل و انواع آن چه تردمیلی با خیال راحت بخریم؟

شاپ: استفاده از انواع تردمیل در سالم نگه داشتن بدن، تقویت عضله ها و استخوان ها، دوری از پوكی استخوان، حفظ تناسب اندام، تقویت قلب، كالری سوزی، و كم كردن وزن موثر است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، تردمیل وسیله ای ورزشی برای راه رفتن و دویدن در فضاهای بسته است و می توان از آن برای دستیابی به اهداف مختلف ورزشی و بدن سازی و کاهش وزن استفاده نمود. کلمه انگلیسی تردمیل از دو بخش tread به معنای راه رفتن و mill به معنای آسیاب کردن تشکیل شده و به معنای راه رفتن در جایی ثابت برای چرخاندن آسیاب است که از دیرباز رسم بوده و الان به نام وسیله ای ورزشی مشهور شده است. از آنجایی که به دلیلهای مختلف فردی و اجتماعی مثل نداشتن زمان کافی برای ورزش در بیرون خانه، آلودگی و گرمی و سردی هوا برای تمرین در پارک و خیابان، و انواع مشکلات اجتماعی خصوصاً برای بانوان، همیشه نمی توان در بیرون از خانه به دویدن و حتی پیاده روی پرداخت،
تردمیل امکان پیاده روی و دویدن که مادر ورزش هاست را در خانه و در هر فضای بسته ای برای همه فراهم نموده اند. افراد مختلف از پیر و جوان، می توانند از تردمیل برای تمرین های ورزشی و پرورش عضله ها و قوای خود بهره ببرند. استفاده از انواع تردمیل در سالم نگه داشتن بدن، تقویت عضله ها و استخوان ها، دوری از پوکی استخوان، حفظ تناسب اندام، تقویت قلب، کالری سوزی، و کم کردن وزن موثر است.
انواع تردمیل
انواع تردمیل را در یک تقسیم بندی کلی می توان به دو گروه تردمیل بدون موتور و تردمیل برقی یا موتوردار دسته بندی کرد. انواع تردمیل بدون موتور گروهی از تردمیل ها هستند که بدون برق و با بهره بردن از نیروی عضلانی پاها به حرکت درمی آیند و طرفداران خودرا دارند. در تردمیل بدون موتور کلیدهای شروع، پایان، سرعت، تنظیم شیب، و قابلیت های دیگر تردمیل برقی وجود ندارد و کاربر باید کنترل همه چیز را خود به دست بگیرد. راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل بدون موتور موجب سوزاندن کالری بیشتر و کم کردن بیشتر وزن می شود. همین طور انواع تردمیل بدون موتور به آسانی جمع می شوند و می توان آنها را زیر تخت یا داخل کمد قرار داد. برخی از انواع تردمیل بدون موتور نمایشگری دارند که با باتری کار می کند و اطلاعات مربوط به زمان و مسافت و کالری را در اختیار کاربر قرار می دهد. همین طور قیمت تردمیل بدون موتور نسبت به تردمیل برقی ارزان تر است. انواع تردمیل برقی هم که برای همه مردم شناخته شده است.
انواع تردمیل را در تقسیم بندی دیگری می توان در دو گروه تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی قرار داد؛ البته تردمیل های پزشکی نیز وجود دارند که برای پرورش عضلات و قوای جسمانی بیماران لطمه دیده از ام اس یا سکته مغزی و بیماری های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند که خارج از بحث ما هستند. انواع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی در ساختار کلی شبیه به هم، و هر دو دارای تسمه، نمایشگری از نوع LCD یا LED، موتور، و برخی امکانات دیگر هستند، اما در پاره ای خاصیت ها نیز با یکدیگر فرق می کنند. نمایشگر هر دو نوع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی سرعت دویدن، مسافت پیموده شده، کالری مصرف شده، تعداد ضربان قلب، زمان صرف شده و در برخی از نمایشگرها حتی تعداد قدم ها را نشان میدهد. امکان شیب دار کردن تردمیل در هنگام تمرین و نشان دادن اندازه شیب در نمایشگر، یکی دیگر از خاصیت های مشترک انواع تردمیل باشگاهی و خانگی است. برنامه های از پیش تعیین شده برای انجام تمرین های ورزشی راه رفتن و دویدن با سرعت های مختلف و با شیب های متفاوت، با هدف کالری سوزی مشخصی در مدت زمان خاص مثلاً در نیم ساعت همیکی از خاصیت های مشترک تردمیل خانگی و باشگاهی است. بهره بردن از آوای لذت بخش موسیقی و تماشای فیلم هم قابلیت دیگر انواع تردمیل خانگی و باشگاهی است. قابلیت مشترک دیگر وجود ضربه گیر در انواع تردمیل است که از مفصل های پا و کمر ورزشکاران محافظت می کند.

تردمیل خانگی
تردمیل خانگی اندازه کوچک تری از تردمیل باشگاهی دارند و جهت استفاده در خانه ها طراحی شده اند. اندازه تسمه انواع تردمیل خانگی نسبت به انواع تردمیل باشگاهی کوچک تر است که موجب پائین تر آمدن قیمت تردمیل خانگی می شود. قدرت موتور انواع تردمیل خانگی نیز نسبت به تردمیل باشگاهی پائین تر است. موتور انواع تردمیل رکن اساسی آنها هستند، اما انواع تردمیل خانگی نیاز به قدرت موتور پائین تری نسبت به تردمیل باشگاهی دارد، که بطور پیوسته مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر قیمت نیز قیمت تردمیل خانگی ارزان تر از قیمت تردمیل باشگاهی است. مصرف برق تردمیل خانگی از تردمیل باشگاهی کمتر است و از برقDC برای مصرف استفاده می نماید. همین طور معمولاً انواع تردمیل خانگی قابلیت دیگری دارند که بتوان آنها را جمع کرد و در کمد یا جای دیگری قرار داد که به آن قابلیت تاشوندگی گفته می شود که موجب استفاده بهینه از فضای خانه می شود.
تردمیل باشگاهی
انواع تردمیل باشگاهی دارای تسمه بلندتر و حرفه ای تر هستند تا میزان لطمه پذیری آن نیز کمتر باشد. ممکنست نمایشگر انواع تردمیل باشگاهی با تردمیل خانگی تفاوت چندانی نکند، اما قدرت موتور انواع تردمیل باشگاهی بالاتر از تردمیل خانگی است تا قدرت تحمل وزن بالاتر و افراد سنگین وزن تر و مدت تمرین طولانی تر را داشته باشد. انواع تردمیل باشگاهی ساختار بدنه محکم تری هم دارند و می توان از آنها تا ۱۶ ساعت پشت سر هم استفاده کرد، بدون اینک گرفتار لطمه شوند. انواع تردمیل باشگاهی دارای موتور AC هستند که دارای قدرت بالاتری نسبت به موتور تردمیل خانگی دارد و موتور قدرتمندتر تردمیل باشگاهی، عمر طولانی تر آنرا نیز تضمین می نماید. نکته مهم دیگر در تفاوت این دو نوع تردمیل ضربه گیرهای انواع تردمیل باشگاهی است. انواع تردمیل باشگاهی دارای ضربه گیرهای حرفه ای تر هستند و افراد با وزن بالاتر می توانند تمرینات ورزشی را بدون وارد آمدن آزار به عضله ها و مفصل های خود بر روی آنها انجام دهند.

چه تردمیلی با خیال راحت بخریم
تردمیل ها را می توان باتوجه به امکاناتی که در اختیار کاربر می گذارند نیز به تردمیل تک منظوره و تردمیل چند منظوره تقسیم بندی کرد. تردمیل تک منظوره یا ساده فقط برای راه رفتن و دویدن برنامه ریزی شده اند، اما تردمیل چند منظوره یا چندکاره، علاوه بر راه رفتن و دویدن، از امکانات دیگری از قبیل ماساژور، دمبل زدن، دراز و نشست، تخته شنا، چرخ مسگری، و کش ایروبیک نیز بهره می برند.
برای خرید تردمیل با بهترین قیمت و باخیالی راحت به سایت ما مراجعه نمایید: hypergymco.com
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/05/30
21:43:04
5.0 / 5
1768
تگهای خبر: ارز , برند , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP