سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

تشدید سختگیری های كرونایی در فرودگاه ها با كمك ناجا

تشدید سختگیری های كرونایی در فرودگاه ها با كمك ناجا

شاپ: سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری از تشدید اقدامات سختگیرانه در فرودگاه ها و سفرهای هوایی مردم برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس كرونا آگاهی داد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، عصر روز گذشته فرمانده نیروی انتظامی با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری دیدار نمود که تورج دهقان زنگنه – رئیس سازمان هواپیمایی کشوری - از جدیت نیروی انتظامی در رعایت پروتکل های بهداشتی خصوصاً برای جلوگیری کردن از ورود افراد بدون ماسک به فرودگاه ها تشکر کرد و سردار اشتری نیز اعلام نمود که از این به بعد با هماهنگی سایر فعالان صنعت حمل و نقل هوایی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فرودگاه ها نظارت سختگیرانه تری خواهیم داشت.
رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری – درباره ی اقدامات سختگیرانه بهداشتی در فرودگاه ها و سفرهای هوایی اظهار نمود: از این به بعد و با هماهنگی بیشتر با نیروی انتظامی به هیچ وجه اجازه ورود به افراد بدون ماسک به فرودگاه ها را نخواهیم داد و اگر کسی بعد از ورود به ترمینال ها ماسک اش را بردارد هیچ کس اجازه سرویس دهی و خدمات دهی به آن مسافر را نخواهد داشت.
وی افزود: اساسا با کسانی که در مراحل مختلف ورود و خروج مسافران از ترمینال ها و حتی در طول پرواز مرتکب تعلل و تخلف شده اند برخورد جدی می شود.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی در خصوص این که اگر مسافری علایم ویروس کرونا را داشته باشد و به فرودگاه ها وارد شود چه اقداماتی برای این مسافر در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: اگر کسی بعد از ورود به فرودگاه ها یکی از علایم مشکوک به ویروس کرونا را داشته باشد حق سفر با هواپیما را ندارد و اگر بلیت و کارت پرواز هم دریافت کرده باشد به او اجازه پرواز نمی دهیم و نمایندگان وزارت بهداشت برای انجام اقدامات بعدی به این مسافر بیمار رسیدگی می کنند.
جعفرزاده اشاره کرد: در مراحل مختلف ورود و خروج مسافران و چک کردن آنها نیروی انتظامی حضور دارد و بیشتر از سابق نظارت و سختگیری های خودرا اعمال خواهدنمود همین طور به همه متولیان و مدیران ترمینال ها تاکید کرده ایم که باید مسافران و استقبال کنندگان بعد از ورود به فرودگاه مورد نظارت جدی قرار گیرند تا ضمن استفاده دائمی از ماسک فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند همین طور به مهمانداران پرواز و شرکت های هندلینگ نیز این تاکیدات صورت گرفته تا همه مسافران در طول پرواز به صورت مستمر ماسک را روی صورت خود نگه دارند.
وی اعلام نمود: همه غرفه ها و فروشگاه های دارای ترمینال ها و صاحبان آنها باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و آنها نیز از ماسک استفاده کنند از سویی دیگر نیز به تمامی شرکت های هوایی اعلام نموده ایم در صورت پرواز به نقاطی از کشور که در وضعیت قرمز از نظر مبتلاشدن به کرونا قرار دارند، نسبت به ضدعفونی هواپیمای خود اقدام نمایند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اشاره کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در زمینه اقدامات پیشگیرانه، مجری قوانین و مصوبات ستاد مقابله با کرونا است و به هیچ وجه اجازه کوتاهی و تعلل به هیچ کس را نخواهیم داد.
منبع:

1399/05/23
23:28:14
5.0 / 5
1820
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , صنعت , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP