سیاست پولی آمریکا و اروپا تغییر خواهد کرد؟

سیاست پولی آمریکا و اروپا تغییر خواهد کرد؟

به گزارش شاپ، رئیس فدرال رزرو آمریکا اظهار نمود با از سرگیری روند کاهش تورم، برای تغییر سیاست پولی به اعتماد بیشتری نیاز است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اظهار داشت که تورم در ایالات متحده نشانه هایی از روند کاهشی نشان می دهد، اما فدرال رزرو برای شروع کاهش پولی به اعتماد بیشتری نیاز دارد. اقتصاد آمریکا در نیمه اول سال شاهد رشد قابل توجهی بوده، بازار کار همچنان قوی است و الان تورم بعد از توقف در سه ماهه اول، نشانه هایی از روند کاهشی را نشان داده است.
وی در مجمع بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام نمود ما مسیر کوتاهی را برای بازگرداندن تورم به هدف خود طی کردیم، در حالیکه بازار کار قوی باقی مانده است و رشد ادامه دارد. ما می خواهیم این روند ادامه یابد.
پاول تصریح کرد که ۲ داده اخیر تورم نشان داده است که فدرال رزرو درحال بازگشت به مسیر کاهش تورم است و می خواهیم پیش از شروع سیاست کاهشی خود مطمئن باشیم که تورم به ۲ درصد کاسته می شود. از آنجاییکه اقتصاد ایالات متحده و بازار کار قوی هستند، ما این قابلیت را داریم که وقت صرف نماییم و این کار را درست انجام دهیم.
با این وجود، رئیس فدرال رزرو هیچ پاسخی در مورد این که آیا بانک مرکزی ایالات متحده آغاز به کاهش نرخ بهره خود در ماه سپتامبر خواهد نمود یا خیر، عرضه نکرد.
کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا اظهار داشت که بانک مرکزی در راه کاهش تورم بسیار پیشرفت کرده و شاهد بهبود اقتصادی کند است.
او اضافه کرد: ما هنوز بر این باوریم که تا آخر سال ۲۰۲۴ جاده پر دست اندازی طی خواهیم کرد، اما همچنان هدف رسیدن به تورم ۲ درصد را در نیمه دوم سال ۲۰۲۵ داریم.
پاول بیان نمود: تورم خدمات در ایالات متحده «چسبنده» و به دستمزدها گره خورده است، اما بازار کار ایالات متحده حالا در مقایسه با سال قبل متعادل تر است. نرخ بیکاری، افزایش دستمزدها، تورم و بهره وری درحال حرکت به سطح پایدارتر هستند.
ما پیشبینی نمی نماییم که سال جاری یا سال آینده به تورم ۲ درصدی برگردیم و شاید اواخر سال آینده و سال بعد این اتفاق رخ دهد اما نکته اصلی اینست که ما درحال پیشرفت واقعی هستیم.
پاول تصریح کرد: با وجود این که اقتصاد ایالات متحده توانست از رکود پارسال جلوگیری نماید، فدرال رزرو همچنان سیاست پولی خویش را محدود کننده پیشبینی می کند. او گفت تقاضا برای نیروی کار در چارچوب فرصت های شغلی کاسته شده و در زمینه اشتغال در چارچوب دستمزد هم کمی نزول کرده است.
لاگارد اظهار داشت: بانک مرکزی اروپا اثر سرریز تصمیمات سیاست پولی سایر بانکهای مرکزی را در نظر می گیرد. سیاست پولی بانک مرکزی اروپا هم توسط اقتصاد اروپا، داده های کلان اقتصاد و عوامل مختلف بر اقتصاد تعیین می شود.
منبع:

1403/04/13
09:43:11
5.0 / 5
141
تگهای خبر: بازار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP