فناوران برای توسعه كسب و كار داده های زیستی دعوت شدند

فناوران برای توسعه كسب و كار داده های زیستی دعوت شدند

شاپ: دومین فراخوان پشتیبانی از كسب و كارهای داده های زیستی منتشر گردید.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، با همکاری مشترک "مرکز همکاری ها و تحول ریاست جمهوری"، "ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری" و "مرکز راهبردی فناوری های همگرای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری" فراخوانی برای پشتیبانی از کسب و کارهای داده های زیستی منتشر گردید.
تیم های دارای طرح و ایده در حوزه داده های زیستی با مراجعه به سایت مرکز فناوری های همگرا می توانند نسبت به ارسال طرح خود اقدام نمایند. طرح های ارسالی شامل خدمت یا محصول که فقط کارکرد پژوهشی دارند یا حجم بازار مناسبی جهت راه اندازی یک کسب و کار ندارند؛ در این فراخوان حمایت نمی شوند.
فناوران علاقمند برای حضور در این فراخوان تا 30 شهریور ماه سال جاری برای ارسال ایده های خود مهلت دارند.
داده‏ های زیستی و ژنتیکی یکی از دسته های نوظهور کلان داده ها به شمار می آیند، این داده ‏ها کاربردهای فراوانی دارند و بنا بر این کسب‏ وکارهای زیادی حول آن‏ها شکل گرفته یا در حال شکل‏ گیری است. نسل جدید توالی یابی (NGS)، به مجموعه فناوری هایی گفته می شود که می توانند حجم زیادی از DNA را در مدت زمانی کوتاه و با هزینه کم توالی یابی کنند. زنجیره ارزش نسل جدید توالی یابی (NGS) شامل سه بخش کلیدی تولید داده شامل دستگاه ها، کیت ها و مواد مصرفی، پایگاه داده و تحلیل داده است.
پژوهشگران در دنیا به سرعت در حال گسترش این حوزه و تولید محصولات فناورانه هستند. پس نیاز است کشورمان نیز هم پای آنها فعالیت ها در این عرصه را توسعه دهند.
منبع:

1399/05/22
12:23:57
5.0 / 5
1828
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP