کاهش ۱۵ درصدی سود بازرگانی واردات خودروی سواری

کاهش ۱۵ درصدی سود بازرگانی واردات خودروی سواری

به گزارش شاپ، معاون اول رئیس جمهور در بخشنامه ای، مصوبه هیات وزیران در مورد اصلاحات فصل ۹۸ کتاب مقررات صادرات و واردات، کاهش سود بازرگانی انواع خوروی سواری با حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی سی را ابلاغ نمود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، محمد مخبر در نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصاد و دارایی، بخشنامه مصوبه هیات وزیران در مورد اصلاحات فصل ۹۸ کتاب مقررات صادرات و واردات و کاهش سود بازرگانی انواع خودروی سواری باحجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی سی را در تاریخ ۲۴ دیماه ۱۴۰۲ ابلاغ نمود.
هیات وزیران در جلسه ۶ دیماه ۱۴۰۲ به پیشنهاد شماره ۱۷۲۰۲۴۳ تاریخ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:
۱- در شماره تعرفه های فصل (۹۸) کتاب مقررات صادرات و واردات عبارت «به استثنای لاستیک» از ستون شرح کالا حذف می شود.
۲- سود بازرگانی انواع خودروی سواری با حجم موتور از (۱۰۰۰) تا (۱۵۰۰) سیسی به شرح جدول زیر که این تصویبنامه، تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت می باشد، تعیین می شود.


۳- اصلاحات تعرفه های قطعات منفصله خودروی سواری، کشنده، وانت، موتورسیکلت و دوچرخه به شرح جدول پیوست شماره (۲) این تصویب نامه که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت می باشد، تعیین می شود.
۴- اصلاحات تعرفه های قطعات خودروی سواری، کشنده، وانت و موتورسیکلت، به شرح جدول پیوست شماره (۳) که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت می باشد تعیین می شود.


بر طبق این ابلاغیه، کاهش سود بازرگانی واردات انواع خودروی سواری باحجم موتور کمتر از ۱۵۰۰ سی سی در هیات دولت تصویب شده که بر این اساس آن، سود بازرگانی انواع خودروی سواری باحجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی سی از ۶۶ به ۵۱ درصد کاسته شده است.
همینطور خودرو های سواری با حجم موتور کمتر از ۱۵۰۰ سی سی از ۱۱ به صفر رسیده است؛ ازاین رو تعرفه واردات این خودرو ها صفر شده است.1402/10/26
13:38:52
5.0 / 5
266
تگهای خبر: صادرات , صنعت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP