افتتاح یكصدهزار واحد مسكونی طرح نهضت مسكن

رییس جمهور: بانک ها تسهیلات مسکن را بصورت خاص بپردازند

رییس جمهور: بانک ها تسهیلات مسکن را بصورت خاص بپردازند

به گزارش شاپ، رییس جمهور اظهار داشت: کوشش های دست اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر فعالان در حوزه ساخت مسکن موجب کاهش دغدغه های مردم می شود و آثار اقداماتی که در 2 سال قبل دراین زمینه انجام شده درحال آشکار شدن است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز یکشنبه در مراسم افتتاح همزمان ۱۰۱ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و نیز گرامیداشت یاد شهدای دولت، اظهار داشت: بطور طبیعی هفته دولت زمان ارائه گزارش اقدامات و عملکرد بخش های مختلف دولت به مردم است.
وی با اشاره به اینکه «مسکن همچون نیازهای جدی مردم در سراسر کشور شمرده می شود و دولت مردمی نیز از همان شروع فعالیت خود تامین مسکن را در اولویت برنامه های خود قرار داده است»، اضافه کرد: مسکن یکی از بخش های پیشران اقتصاد و تولید است و جا دارد از کوشش های همه دست اندرکاران این بخش در وزارت راه و شهرسازی و بخش های همکار، نظیر استانداری ها، فرمانداری ها، بانک ها، بخشهایی از نیروهای مسلح و دیگر تلاشگران در این حوزه قدردانی کنم.
وی با اشاره به اینکه «رونق ساخت مسکن در کشور می تواند به شکل مستقیم و غیرمستقیم بخش های مختلف اقتصاد و تولید را به حرکت درآورده و ایجاد اشتغال کند»، گفت: نکته مهم تر این است که مسکن باتوجه به سهم بالای آن در سبد هزینه های خانوار، یکی از دغدغه های جدی خانواده هاست، پس باید به شکل ویژه مورد توجه قرار گیرد.
رییس جمهور اشاره کرد: کوشش های دست اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر فعالان در حوزه ساخت مسکن موجب کاهش دغدغه های مردم می شود و آثار اقداماتی که در ۲ سال قبل دراین زمینه انجام شده درحال آشکار شدن است.
وی با اشاره به افتتاح ۱۰۱ هزار واحد مسکونی طی مراسم امروز، اشاره کرد: امروز برای همه ما روز بسیار خوبی است و بعد از شکر به درگاه خداوند و تشکر از دست اندرکاران اجرا و تکمیل این پروژه ها، از همه می خواهم که با اتکال به خداوند نهضت ساخت مسکن را با قوت ادامه دهند تا همه افرادی که بدنبال تهیه مسکن هستند، صاحب خانه شوند.
وی اظهار داشت: این که امروز نهضت ساخت مسکن در سراسر کشور فعال و فراگیر شده به پشتوانه به میدان آمدن همه بخش های مرتبط همچون وزارت راه و شهرسازی و بانکها است. بانکها در حوزه رونق بخشی به ساخت مسکن نقش مهمی دارند و باید تسهیلات بخش مسکن سازی را جزو تکالیف خاص خود به حساب آورند.
در این مراسم که یازدهمین جلسه شورای عالی مسکن بود و به فاصله کمتر از یک ماه از جلسه قبلی این شورا برگزار می شد، همزمان با هفته دولت ۱۰۱ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور بطور همزمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
این واحدهای مسکونی شامل طرح های خودمالک، طرح های حمایتی واگذاری اراضی، مسکن روستایی، بافت های فرسوده و ساخت واحدهای ویلایی در بعضی استانها بود.
منبع:

1402/06/06
10:01:40
5.0 / 5
257
تگهای خبر: برنامه , تولید , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP