حوزه حمل ونقل در هفته ای كه گذشت،

از حرکت نخستین قطار تهران - کربلا تا استفاده از ظرفیت سکوهای تاکسی های اینترنتی

از حرکت نخستین قطار تهران - کربلا تا استفاده از ظرفیت سکوهای تاکسی های اینترنتی

شاپ: حرکت نخستین قطار ترکیبی تهران - کربلا و استفاده از ظرفیت سکوهای تاکسی های اینترنتی برای سفرهای اربعین، از مهم ترین اخبار حوزه حمل و نقل در هفته گذشته بود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، با شروع بازه زمانی اربعین از ۲۷ مردادماه، بیشترین اخبار حوزه حمل و نقل در هفته ای که گذشت به تشریح اقدامات انجام شده برای این بازه اختصاص داشت.
در این جهت مهرداد بذرپاش -وزیر راه و شهرسازی- با تأکید بر تسهیل تردد زوار در سفرهای اربعین و رعایت ثبات قیمت و نظم در فروش بلیت سفرهای هوایی، ریلی و جاده ای اصرار کرد که در نظر گرفتن پروازهای پشتیبان و جلوگیری از ایجاد بازار سیاه و فروش بلیت ها برای پروازهای اربعین از مهم ترین اقداماتی است که باید به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.
قطار هفته: تهران - کربلا
قطار تهران- کربلا بصورت تلفیقی از تهران تا شلمچه با قطار چهارستاره، سپس مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره، با اتوبوس و پس از آن با قطار عراقی، از بصره تا کربلا خواهد بود. فروش بلیت این قطار از روز یکشنبه ۲۹ مرداد شروع شد که در ساعات ابتدایی با اختلال مواجه بود که راه آهن بابت این مساله از مردم پوزش خواست.
نخستین قطار در این راه نیز روز سه شنبه ۳۱ مردادماه، از تهران به سمت شلمچه حرکت کرد.
همین طور بدنبال تلاش جهت استفاده از ظرفیت سکوهای تاکسی های اینترنتی، رییس مرکز توسعه و سیاست های راهبردی وزارت راه و شهرسازی با بیان این که امکان انجام سفرهای اربعین با سکوهای تاکسی اینترنتی فراهم گردید، اظهار داشت: برآوردها حاکیست که بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو امکان ارائه سفر را در روزهای اربعین خواهند داشت.
بگفته سید جواد سادات فریزنی، در بازه زمانی اربعین حسینی به شکل تکمیل ظرفیت و با سه سرنشین به سفرهای اربعین راهی می شوند و مکلف هستند تا رعایت سقف قیمتی را انجام دهند.
شفاف سازی هفته: گران فروشی بلیت اربعین
در صورتیکه بلیت پروازهای اربعین هشت میلیون تومان برای رفت و برگشت تعیین شده، در بعضی وب سایت ها این قیمت رعایت نمی شود که در این جهت سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری توضیح داد: فروش بلیت های عتبات عالیات با نرخ های ۱۴ تا ۱۷ میلیون تومانی مربوط به شرکت های هواپیمایی خارجی است و این شرکتها بصورت کانکشن مسافران را به نجف یا بغداد منتقل می کنند.
همین طور سخنگوی ایران ایر درباره ی علت این مساله برای پروازهای هما بیان کرد: برخی سایت ها ظرفیت موجود پروازهای اربعین را که حالا در سایت هما با نرخ مصوب قابل دسترس است، با قیمت بالاتر عرضه می کنند و مابه التفاوت را به عنوان کارمزد برای خودشان بر می دارند.
ممنوعیت هفته: حمل پاوربانک در پرواز به عراق
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود برمبنای ابلاغیه وزارت امور خارجه، حمل پاور بانک در بار یا همراه مسافران در پروازهای فرودگاه های عراق ممنوع می باشد. همین طور آن کشور فهرست ۱۰۹ قلم داروی ممنوع به کشور عراق را نیز اعلام نموده است. همچون این داروها می توان به مورفین اشاره نمود.
راه اندازی هفته: سفر دریایی به عراق
بدنبال استفاده از همه ظرفیتهای حمل ونقلی برای سفرهای اربعین، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از راه اندازی خط مسافری دریایی ایران - عراق ویژه زوار اربعین حسینی آگاهی داد و اعلام نمود: امکان انجام ۲۰ سفر دریایی برای زوار اربعین بوسیله سه فروند شناور بصورت روزانه فراهم گشته است.
مهدی فرمهینی فراهانی در این خصوص توضیح داد: بندر خرمشهر به عنوان تنها بندری که در روزهای اربعین حسینی به بندر ابوفلوس عراق تردد و پهلوگیری خواهد داشت و امکان جابجایی زوار را فراهم می آورد، فعالیت خواهدنمود.1402/06/04
14:43:27
5.0 / 5
266
تگهای خبر: اینترنت , بازار , دارو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP