معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

افزایش پروازهای خارجی در دستور كار

افزایش پروازهای خارجی در دستور كار

به گزارش شاپ معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از برقراری پروازهای خارجی بین ایران و 11 مقصد خارجی آگاهی داد و اظهار داشت: افزایش این پروازها در دست پیگیری قرار دارد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، از اسفندماه سال قبل که ویروس کرونا در ایران و به تدریج در خیلی از کشورهای جهان شیوع پیدا کرد محدودیت های بسیاری برای تردد مسافران و سفرهای هوایی، زمینی و دریایی اعمال شد. در این راستا کشورهای مختلف به تدریج انجام هر گونه پروازهای مسافری را تا اطلاع ثانوی ممنوع کردند و بعد از چند ماه از این اتفاق مذاکرات برای ازسرگیری پروازهای مسافری بین کشورهای مختلف شروع شد. در این راستا در ایران نیز شاهد لغو پروازهای خارجی و داخلی در اسفندماه و فروردین ماه بودیم و مرزهای هوایی بسیاری به روی ایران بسته شد.
البته در ادامه برخی پروازها به تدریج برای بازگرداندن ایرانیان در کشورهای مختلف، خرید تجهیزات پزشکی، انجام پروازهای موردی و... شروع شد.
شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه برای انجام پروازهای خارجی چه مذاکراتی صورت گرفته و آخرین وضعیت این پروازها چگونه است، اظهار نمود: از همان ابتدا پروتکل های بهداشتی در اعزام و پذیرش مسافر خصوصاً در بخش هوایی و با همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و تدوین شد. در همین راستا تعداد محدودی پرواز برنامه ای و البته تعداد قابل توجهی پرواز فوق العاده در چارچوب پرواز فری فلایت نیز برای بازگرداندن هموطنان به کشور انجام شد.
وی ادامه داد: باتوجه به بازدید سازمان جهانی بهداشت از فرودگاه های ایران و اعلام تأییدیه در خصوص استاندارد بودن اقدامات مراقبتی و کنترلی در پیش گیری از انتشار ویروس کرونا، از اوایل خردادماه که کشورها و خطوط هوایی مبادرت به کاهش محدودیت های سفر کردند، روند افزایش پروازها به مقاصد شهرهای مختلف ایران شروع شد.
آدم نژاد افزود: هم اکنون پروازهای خارجی بین ایران و کشورهایی همچون انگلیس، فرانسه، هلند، قطر، لبنان، امارات، هند، روسیه، ایتالیا، سوئد و... با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال انجام و مذاکرات برای از سرگیری دیگر مسیرها نیز در دست پیگیری است.
بگفته معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در آخرین پروتکل تدوین شده که به صورت نوتام نیز به کلیه ایرلاین های متقاضی سفر به ایران اعلام شده، ارائه تست PCR منفی و تکمیل فرم خوداظهاری توسط کلیه مسافران متقاضی ورود به کشور الزامی است.
او همینطور درباره آخرین وضعیت مرزهای زمینی کشور نیز این گونه توضیح داد: در بخش مرزهای زمینی نیز پروتکل های بهداشتی مشترک با کشورهای همسایه برای تردد مسافر و کامیون های باری با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت امور خارجه تنظیم شده و بر طبق ضوابط هر یک از آنها در حال پیگیری است.
منبع:

1399/05/14
22:57:37
5.0 / 5
1786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP