گزارش شاپ؛

توافقات دلاری پشت پرده اجاره و خرید مسکن در یوسف آباد به همراه جدول

توافقات دلاری پشت پرده اجاره و خرید مسکن در یوسف آباد به همراه جدول

شاپ: بررسی ها نشان میدهد بااینکه ورود دلار به عرصه خرید وفروش ملک و اجاره واحدهای مسکونی وجاهت قانونی ندارد اما مالکان واحدهای مسکونی در بعضی از منطقه های تهران تنها با دلار معامله می کنند.به گزارش شاپ به نقل از مهر؛ بررسی ها نشان میدهد بااینکه ورود دلار به عرصه خرید و فروش ملک و اجاره واحدهای مسکونی وجاهت قانونی ندارد اما مالکان واحدهای مسکونی در بعضی از منطقه های تهران تنها با دلار معامله می کنند. محدوده یوسف آباد یکی از همین مناطقی است که مالکان قبل از اجاره واحدهای مسکونی یا فروش آن به خریداران شرط می کنندکه واحد را فقط با دلار و یا یورو معامله می کنند.
یوسف آباد منطقه گران برای اجاره و خرید
یک مشاور املاک در خیابان یوسف آباد به مهر اظهار داشت: این محدوده بیشتر تجاری است ولی قیمت های مسکونی نسبت به سایر مناطق نزدیک این منطقه گران تر بوده است به عنوان مثال به سبب بالابودن متراژ واحدهای مسکونی حد اقل باید متری ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید یک واحد مسکونی پرداخت کنید.
این مشاور املاکی درباب وضعیت اجاره بها اظهار داشت: در این منطقه اجاره بها بالا است و کمترین اجاره ماهی ۱۰ میلیون است چونکه املاک تجاری است و حتی برخی ها واحدهای مسکونی را برای کارهای تجاری اجاره می کنند مردم برای خرید و اجاره در این منطقه زیاد به سایت های خرید و فروش اهمیتی نمی دهند.
توافقات دلاری پشت پرده
یکی دیگر از مشاورین املاک این محله به مهر اظهار داشت: هم اکنون خرید و فروش به سختی به انجام می رسد و بازار در رکود به سر می برد؛ به نظر فصل خوبی برای خرید و فروش نیست.
وی در ادامه درباب وضعیت اجاره بها نیز اظهار داشت: اجاره بها هم تحت تأثیر تورم است و بیشتر صاحبخانه ها ترجیح خرید می دهند تا دلار برای اجاره ماهانه دریافت نمایند و این امر در قولنامه ها نوشته نمی شود اما در پشت پرده توافقات چنین است و از طرف دیگر صاحبخانه ترجیح می دهد پیش از این که به مشاورین املاک بیایند توافق کنند.
خرید مسکن محله متراژ (قیمت ها به تومان می باشد) سن بنا قزل قلعه ۱۱۹ الی ۱۳۷ میلیون ۹۸ الی ۱۴۰۲ امیرآباد ۸۰ الی ۱۱۲ میلیون قبل از ۷۰ الی ۱۴۰۰ یوسف آباد ۱۱۶ الی ۱۸۵ میلیون ۸۹ الی ۱۴۰۱ جهاد ۱۰۲ الی ۱۲۰ میلیون ۸۴ الی ۹۱
اجاره بها محله متراژ اجاره بها (قیمت ها به تومان می باشد) رهن (قیمت ها به تومان می باشد) قزل قلعه ۱۰۰ ۱۰ الی ۲۵ میلیون ۲۵۰ الی ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون امیر آباد ۱۹۵ ۸ الی ۱۲ میلیون ۲۵۰ الی ۱ میلیارد یوسف آباد ۱۰۰ ۱۰ الی ۳۰ میلیون ۳۰۰ الی ۱ میلیارد جهاد ۱۱۰ ۶ الی ۱۴ میلیون ۳۵۰ الی ۸۵۰ میلیونمنبع:

1402/02/08
15:48:20
5.0 / 5
412
تگهای خبر: بازار , رنگ , سایت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP