یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت ۷۰ درصد رسید

یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت ۷۰ درصد رسید

به گزارش شاپ، تعداد کسانی که در طرح نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده اند به ۸۹۴ هزار نفر رسیده و ۲۵ درصد پروژه هایی که به مرحله ی ساخت رسیده اند دارای پیشرفت بالای ۷۰ درصد هستند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، عملکرد بانک مسکن در حوزه تسهیلات نهضت ملی مسکن نشان داده است از شروع اجرای این طرح تابحال حدود ۸۹۴ هزار و ۱۶۸ نفر در بانک افتتاح حساب کردند. از این افراد ۲۲۵ هزار و ۳۳۳ نفر بیشتر از ۴۰ میلیون تومان، ۶۹ هزار و ۹۶۳ نفر بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان، ۲۱۵ هزار و ۴۲۷ نفر تا ۳۰ میلیون تومان پرداخت کردند و مابقی بدون واریزی هستند.
این آمار را علی عسکری ـ سرپرست بانک مسکن عرضه داد و اظهار داشت: تابحال قرارداد نهضت ملی ۲۲۳ هزار و ۳۹۸ واحد به مبلغ ۷۵ هزار و ۶۹۱ میلیاردتومان منعقد شده است.
او همینطور اعلام نمود: حدود ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد هم در دفاتر اسناد رسمی هستند که بزودی به قرارداد می رسند و در مجموع تعداد تسهیلات پرداختی برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن معرفی شده از جانب وزارت راه و شهرسازی به ۲۴۰ هزار نفر خواهد رسید.
عسکری مجموع واریزی به پروژه ها و سازندگان را ۵۶ هزار و ۹۱۴ میلیاردتومان عنوان نمود.
به قول سرپرست بانک مسکن، حدود ۲۰ درصد پروژه ها کمتر از ۳۰ درصد، ۴۵ درصد بین ۳۰ تا ۷۰ درصد و ۲۵ درصد پروژه ها هم بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برای آنها ثبت شده است که متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه ها و متناسب با تایید وزارت راه و شهرسازی برای صورت وضعیت ها سهم الشرکه مرحله بعد پرداخت می شود.
ازاین رو گزارش اواسط ماه گذشته ۸۳۷ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده بودند که الان این رقم با رشد ۶.۸ درصد به ۸۹۴ هزار نفر رسیده است.
با عنایت به ورود پنج بانک دیگر به طرح نهضت ملی مسکن انتظار می رود در سال ۱۴۰۲ آمار پرداخت وام به متقاضیان سرعت بیشتری بگیرد. تا اوایل بهمن ماه سال جاری به جز بانک مسکن ۲۶ بانک دیگر که از مرداد ۱۴۰۰ مکلف به پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن شده اند به این طرح ورود نکرده بودند. اما اخیراً پنج بانک دولتی پای کار آمدند و طی تفاهمنامه با وزارت راه و شهرسازی، تأمین مالی یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد مسکونی را بر عهده گرفتند.1402/01/01
20:13:02
5.0 / 5
300
تگهای خبر: عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP