تخلیه و بارگیری ۱۴۲ میلیون تن كالا در بنادر تا پایان آبان

رشد 8 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر ایران

رشد 8 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر ایران

شاپ: میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان آبان امسال، معادل 142 میلیون و 768 هزار و 983 تن بوده که در قیاس با زمان مشابه سال گذشته، رشد 8 درصدی را نشان میدهد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، میزان تخلیه کالاهای نفتی تا پایان آبان ۱۴۰۱ در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی معادل ۱۸ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۱۳۹ تن، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی ۳۴ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۳۶ تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۵۳ میلیون و ۴۸ هزار و ۱۷۵ تن بوده که حاکی از رشد ۱۴ درصدی در بخش تخلیه کالاهای نفتی، رشد ۷ درصدی در بخش تخلیه کالاهای غیرنفتی و رشد ۱۴ درصدی در بخش تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به زمان مشابه سال قبل است.

بارگیری کالاها

میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی ۸ ماهه نخست سال جاری معادل ۵۱ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۴۴۹ تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۳۷ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۳۵۹ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۸۹ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۸۰۸ تن بوده است که در مجموع حاکی از رشد ۷ درصدی بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به زمان مشابه سال قبل است.

تخلیه و بارگیری کالا

جمع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی تا پایان آبان ۱۴۰۱، معادل ۷۰ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۵۸۸ تن و جمع تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی ۷۲ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۳۹۵ تن بوده؛ همین طور مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل ۱۴۲ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۹۸۳ تن بوده که حاکی از رشد ۱۴ درصدی در بخش تخلیه وبارگیری کالاهای نفتی، رشد ۳ درصدی در بخش تخلیه وبارگیری کالاهای غیرنفتی و رشد ۸ درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی، نسبت به زمان مشابه سال قبل است.

عملیات کانتینری
برمبنای اطلاعات سازمان بنادر و دریانوردی، تخلیه و بارگیری انجام شده در بخش عملیات کانتینری نیز تا پایان آبان امسال، معادل ۱ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۴۹۴ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری ۱ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۴۹۸ TEU طی زمان مشابه سال ۱۴۰۰، رشد ۱۲ درصدی را نشان میدهد.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، این آمار در حالی است که میزان تخلیه کالاهای نفتی تا پایان مهر ۱۴۰۱ معادل ۱۶ میلیون و ۶۱ هزار و ۵۵۱ تن، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی ۳۰ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۹۹ تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۴۶ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۶۵۰ تن بوده که حاکی از رشد ۱۰ درصدی در بخش تخلیه کالاهای نفتی، رشد ۱۰ درصدی در بخش تخلیه کالاهای غیرنفتی و رشد ۱۰ درصدی در بخش تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به زمان مشابه سال قبل بود.
درحقیقت در یک ماه گذشته، تخلیه کالاهای نفتی در بنادر بیش از ۲.۵ میلیون تن و تخلیه کالاهای غیرنفتی بیش از چهار میلیون تن افزایش داشته است که مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی را به حدود ۶.۵ میلیون تن رشد در ماه آبان در مقایسه با مهرماه می رساند.
همین طور میزان بارگیری کالاهای نفتی طی هفت ماهه نخست سال جاری معادل ۴۵ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۱۱۴ تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۳۲ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۲۱۹ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۷۸ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۳۳۳ تن بوده است که در مجموع حاکی از رشد شش درصدی بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به زمان مشابه سال قبل بود.
بدین سبب در یک ماه گذشته، بارگیری کالاهای نفتی در ماه آبان در مقایسه با مهرماه، شش میلیون تن افزایش و میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۵.۵ میلیون تن افزایش داشته که مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی را با رشد حدود ۱۱ درصدی در مقایسه با مهرماه مواجه کرده است.
منبع:

1401/09/09
10:38:11
5.0 / 5
653
تگهای خبر: عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP