نایب رییس كمیسیون اجتماعی مجلس عنوان كرد

تفکیک وزارت خانه، چاره ای برای مشکلات حوزه راه و شهرسازی کشور

تفکیک وزارت خانه، چاره ای برای مشکلات حوزه راه و شهرسازی کشور

به گزارش شاپ، خوزستان نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای مشکلات کشور در حوزه راه و شهرسازی تفکیک این وزارت خانه است، اظهار داشت: زمینه برای تفکیک وزارت راه از مسکن و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد.سید کریم حسینی در گفت و گو با ایسنا، در مورد بحث تفکیک وزارت راه و شهرسازی اظهار نمود: متاسفانه بعد از ادغام وزارت خانه های راه و شهرسازی با اشکالات، ایرادات و عقب افتادگی های بسیاری در هر دو حوزه راه و مسکن و شهرسازی مواجه شدیم که مشکلات بسیاری را هم برای مردم به وجود آورده است.

وی اضافه کرد: این مسائل سبب شده است تا در هر دو حوزه راه و شهرسازی مطالبات بسیاری بر روی زمین باقی بماند و نسبت به آنها بی توجهی شود.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن استقبال از طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: یکی از راهکارهای مشکلات کشور در حوزه مسکن و شهرسازی و همینطور راه اینست که هرچه زودتر وزارت راه و شهرسازی تفکیک شود و این تفکیک می تواند زمینه را برای حل مشکلات این دو بخش فراهم آورد.

حسینی اظهار داشت: وزارت خانه هایی در کشور در سالهای قبل بدون انجام کار کارشناسی دقیق ادغام شده اند که متاسفانه ادغام آنها نه تنها فایده ای نداشته بلکه مشکلات بسیاری برای حوزه مسئولیت های آنها به وجود آورده است و الان بهترین راهکار برای حل این مشکلات تفکیک وزارت خانه های ادغام شده مثل راه و شهرسازی است.

وی با اشاره به اینکه نباید به بهانه کوچک کردن و چابک سازی دولت، طرح های خام ادغام وزارت خانه ها در سالیان قبل اجرایی می شد، افزود: تجربه هایی که بعد از ادغام وزارت خانه های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت به دست آمده می تواند مبین این باشد که تفکیک وزارت خانه های ادغام شده راهکار خوبی برای حل مشکلات آن وزارت خانه ها است.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تابحال در کمیسیون تخصصی عمران در مجلس شورای اسلامی و میان نمایندگان بحث تفکیک وزارت راه و شهرسازی مطرح و صحبت هایی در این خصوص انجام شده است و در مجموع بحث تفکیک وزارت راه و شهرسازی در دستور کار مجلس قرار دارد.

حسینی در مورد احتمال موافقت مجلس در بحث تفکیک وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: نظرات موافق و مخالفی در بحث تفکیک وزارت راه و شهرسازی در مجلس است که باید مورد بررسی قرار بگیرند اما در مجموع، زمینه برای تفکیک وزارت راه از مسکن و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

منبع:

1401/06/29
22:20:48
5.0 / 5
573
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP