راهنمای صفر تا صد اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق بیمه

راهنمای صفر تا صد اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق بیمه

شاپ: در ادامه راهنمای صفر تا صد اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق بیمه تامین اجتماعی به همراه قوانینی که در این رابطه وجود دارد را برای شما شرح خواهیم داد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، باتوجه به قانون کشور، تمام مردان باید به مدت ۲۴ ماه خدمت سربازی داشته باشند. با تصویب قانون اصلاح تبصره ماده (۱۴) قانون کار مصوب ۳۰ فروردین سال ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی و حسب بخشنامه اجرائی مربوطه مصوب ۸ تیرماه سال ۱۳۸۴ هیأت وزیران، زمینه احتساب سوابق مدت خدمت نظام وظیفه عمومی برای کلیه بیمه شدگان سازمان از سال ۱۳۸۴ فراهم گشته است که در صورت ارائه درخواست بیمه شده و احراز شرایط مقرر بعد از پرداخت حق بیمه متعلقه به عنوان سابقه پرداخت حق بیمه بمنظور برخورداری از حمایت های مقرر در قانون تامین اجتماعی قابل پذیرش خواهد بود. هرچند که در بعضی از شرایط می توان از قانون معافیت هم بهره برد که افراد را برای رفتن به سربازی معاف می کند. سازمان وظیفه عمومی تمام افرادی که به خدمت مقدس سربازی می روند را بیمه سربازی می کند.
تمامی بیمه شدگان، مقرری بگیران بیمه بیکاری و همین طور مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در صورت دارا بودن حداقل دو سال سابقه پرداخت حق بیمه نزد این سازمان و داشتن کارت اختتام خدمت نظام وظیفه (برای افراد کمتر از ۵۰ سال سن داشتن کارت اختتام خدمت الکترونیکی الزامی است) می توانند نسبت به ارائه تقاضا و پرداخت حق بیمه متعلقه اقدام نمایند. سربازان پس از اختتام خدمت سربازی می توانند باتوجه به یک سری شرایط بیمه سربازی را به سابقه بیمه تامین اجتماعی خود اضافه کنند. به جهت اینکه بتوان بیمه نامه سربازی را خریداری کرد باید یکسری مدارک همراه داشته باشید. در این مطلب اهتمام داریم درباره اهمیت بیمه سربازی و شرایط آن توضیحاتی ارائه نماییم با ما تا انتهای متن همراه باشید.
بیمه سربازی چیست؟
بعد از این که افراد خدمت سربازی را تمام می کنند، اهداف مختلفی جهت زندگی دارند. تعدادی از افراد پس از خدمت قصد مهاجرت دارند، برخی دیگر تمایل دارند که در شرکت های خصوصی و دولتی مشغول به کار شوند و برخی دیگر هم تمایل به ازدواج دارند. داشتن بیمه سربازی برای تعدادی از اهداف اهمیتی ندارد اما برای کسانی که تمایل دارند در شرکت های خصوصی و دولتی کار کنند به عنوان ۲ سال سابقه بیمه اهمیت خواهد داشت.

بیمه سربازی هزینه خدمات درمانی را پشتیبانی می کند
شرایط خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱
خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱ با شرایط آسانی هم راه است و به آسانی می توان این بیمه را تهیه کرد. سازمان وظیفه عمومی و سازمان تامین اجتماعی برای خرید بیمه سربازی آقایان دو شرط زیر را تعیین کرده اند:
۱. فرد می بایست حداقل ۲ سال سابقه پرداخت حق بیمه و کارت اختتام خدمت داشته باشد. اگر فردی سابقه نداشته باشد، نمی تواند سابقه بیمه مربوط به خدمت مقدس سربازی را خریداری کند. همین طور کارت اختتام خدمت برای افراد زیر ۵۰ سال باید بصورت الکترونیکی باشد.
۲. چنانچه فردی درخواست در خصوص خرید بیمه خدمت باشد، می بایست تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشد.
اگر دو شرط بالا را دارا باشید به آسانی می توانید سابقه این بیمه را بگیرید.
توجه کنید که اگر یکی از دو شرایط گفته شده را نداشته باشید نمی توانید بیمه سربازی خودرا خریداری کنید. البته بهتر است بدانید که برای اضافه کردن بیمه سربازی به سابقه خود، نیازی نیست بلافاصله پس از اختتام خدمت برای خرید بیمه اقدام کنید. هر زمان که دو شرط بالا را داشته باشید می توانید برای خرید این بیمه اقدام کنید.
مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱
علاوه بر این که باید شرایط گفته شده را برای خرید بیمه سربازی در نظر گرفت باید بدانید که برای خرید این بیمه نامه به یک سری مدارک نیاز است تا بتوان در زمان کوتاهی خرید بیمه سربازی به سابقه شما اضافه شود. برخی از مهم ترین مدارک عبارتند از:
اصل شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات آن
کپی و اصل کارت اختتام خدمت
اصل و کپی کارت ملی
به همراه داشت تاییدیه از یگان خدمتی
قیمت بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
قیمت خرید بیمه سربازی باتوجه به بخشنامه ای که از سمت قانون گذار ابلاغ گردیده است و مطابق با فرمول محاسبه می شود. باتوجه به این مساله نمی توان یک قیمت مشخص یا ثابت برای خرید بیمه در نظر گرفت. می توانید باتوجه به فرمول میزان حق بیمه را محاسبه کرد. فرمول محاسبه قیمت بیمه خدمت سربازی به شرح زیر است:
میزان حق بیمه = (نرخ) ۳۰% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

قیمت خرید بیمه سربازی برمبنای تعدادهای ماه های خدمت است
نکاتی برای خرید بیمه خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱
نکات مهمی در خرید بیمه خدمت سربازی اهمیت دارد که باید به آن توجه داشت و رعایت آن ملزم به دانستن این نکات خواهد بود. تعدادی از مهم ترین نکات شامل موارد زیر است:
در صورتی که جزو افرادی هستید که بصورت قسطی می خواهند بیمه خودرا پرداخت کنند، مدت زمان قسط نباید بیش از ۱۲ ماه طول بکشد.
همچنین اگر جز افرادی هستید که بیمه خودرا بصورت قسطی تهیه می کنند، باید تمام قسط ها را در موعد مقرر پرداخت کنید.
هنگامی که برای پرداخت بیمه بصورت نقدی اقدام می کنید، بعد از محاسبه میزان بیمه تنها تا اختتام ماه فرصت دارید.
در صورتی که با توجه بهر دلیلی تمایل نداشتید که حق بیمه خودرا پرداخت کنید، برای پرداخت آن می توانید در زمان های دیگر از فرمول گفته شده مجدد میزان حق بیمه را محاسبه کنید.
چگونگی مشاهده سوابق و خرید بیمه سربازی
برای این که بتوانید سوابق بیمه تامین اجتماعی خدمت سربازی خودرا مشاهده کنید، باید مراحل مختلفی را سپری کرده که به شرح زیر است.
به آدرس eservices.tamin.ir سازمان تامین اجتماعی مراجعه نموده و ثبت نام نمایید. اگر از قبل در این سامانه ثبت نام کرده اید نیازی به نام نویسی مجدد نیست و کافی است کدملی را به عنوان نام کاربری و پسورد را تعیین کرده و به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.
برای مشاهده سوابق بیمه در قدم اول باید اطلاعات موردنیاز مانند: کدملی، اپراتور و شماره تلفن همراه
خود را وارد کرده و کد شناسه ارسالی به تلفن همراه خودرا در کادر موجود وارد کنید. در کل می توانید برای ورود به سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی از کد ملی خود استفاده کنید.
سخن آخر
به طور کلی خدمت سربازی یکی از دوران هایی است که با تعدادی از مشکلات همراه خواهد بود. علاوه بر دغدغه های مالی که برای سربازها ایجاد می شود، خرید بیمه سربازی هم جزو مشکلاتی است که ذهن افراد را مشغول کرده است. ما در این مطلب کوشیدیم تا شما عزیزان را بطور کامل با شرایط، قیمت و مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱ آشنا نماییم. بهتر است که برای خرید بیمه سربازی هرچه سریع تر اقدام کنید تا به سوابق بیمه ای شما ۲ سال اضافه شود. نکته قابل توجه ای که در آخر به آن اشاره می نماییم این است که اگر قسط خودرا دیر پرداخت کرده اید، مبلغ همان قسط را باید مطابق با حق بیمه روز پرداخت کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1401/05/17
22:28:55
5.0 / 5
634
تگهای خبر: service , ثبت نام , خدمات , داوطلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP