در گفت وگو با شاپ اعلام شد

برنامه ریزی و تعیین قیمت برای سفرهای اتوبوسی اربعین

برنامه ریزی و تعیین قیمت برای سفرهای اتوبوسی اربعین

به گزارش شاپ سخنگوی اتحادیه تعاونی های مسافری اعلام نمود که با عنایت به همزمانی اربعین با آخر تابستان و نزدیکی آن با شهادت امام رضا (ع) باید بگونه ای برنامه ریزی شود تا بتوانیم پاسخگوی سفرهای اتوبوسی مردم باشیم.احمدرضا عامری در گفتگو با ایسنا اظهارکرد: اربعین در اواخر شهریور ماه است و در آن زمان نه تنها اوج سفرهای تابستانی مردم بوده بلکه چند روز بعد از آن هم شهادت امام رضاست و مردم تقاضای بالایی برای سفر به مشهد دارند ازاین رو باید بگونه ای برنامه ریزی نماییم تا بتوانیم پاسخگوی همه این سفرهای اتوبوسی باشیم. وی ضمن اشاره به این که تا کنون کسی با اتحادیه و رانندگان مشورتی در این حوزه نکرده است، اضافه کرد: در سنوات گذشته برای سفرهای اربعین با وسایل حمل و نقل عمومی بخصوص اتوبوس بگونه ای برنامه ریزی می شد که با عنایت به این که رانندگان عموما این سفرها را به صورت یکسر خالی انجام می دادند، هزینه آن پرداخت می شد. ازاین رو اگر مقرر است در این حوزه مشکلی به وجود نیاید باید برای قیمت بلیت اتوبوس هم در این ایام مشخص شود.

سخنگوی اتحادیه تعاونی های مسافری اعلام نمود: هم اکنون قیمت اتوبوس به حدود ۱۴ میلیارد تومان رسیده است و قطعات هم با این افزایش قیمت روبرو شده بگونه ای که الان یک جفت لاستیک برای اتوبوس حدود ۳۶ میلیون تومان است ازاین رو برای سفرهای اربعین باید به فکر رانندگان اتوبوس هم بود اگر قرار باشد بخصوص برای آغاز سفرهای اربعین، راننده به صورت یکسرخالی این مسیر را طی کند، باید هزینه آن هم در نظر گرفته شود، البته باید صبر کرد و دید که چه اتفاقاتی در این حوزه رخ خواهد داد.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، هفته گذشته حمیدرضا شهرکی –معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در گفتگو با ایسنا درباره جزئیات سفرهای اربعین این گونه توضیح داد که بر مبنای اطلاعات و آمار در سال ۱۳۹۸ یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر با به کارگیری ۸۰۰۰ هزار دستگاه ناوگان اتوبوسی یکتا به سفر عتبات عالیات در روزهای اربعین رفتند. به عبارت دیگر در کشور ۱۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس فعال داریم و در سال ۱۳۹۸ همزمان باید سرویسهای داخلی ۸۰۰۰ دستگاه به جابه جایی زائرین اختصاص پیدا کرد و از طرفی حدود ۳۰۰۰ دستگاه اتوبوس فرسوده داریم که تنها امکان استفاده در مسیرهای کوتاه را دارند. با این وجود برای جابه جایی در آن سال ۶۰ هزار سفر انجام شد که البته سال جاری افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

وی اضافه کرد: تا کنون ۶۰ درصد ظرفیت ناوگان اتوبوسی مورد استفاده قرار می گرفت و سال جاری درصددیم تا آنرا به ۷۰ درصد برسانیم و با همکاری مردم در آن ایام با ۳۰ درصد ظرفیت، سفرهای داخلی را مدیریت نماییم.

شهرکی ضمن اشاره به استفاده از تجارب سالهای گذشته برای مدیریت بهتر سفرهای اربعین و کاهش مشکلات زائرین، در پاسخ به سوالی درباره ی قیمت بلیت اتوبوس، مینی بوس و تاکسی برای سفرهای اربعین اعلام نمود: از آنجائیکه همه رانندگان برای زائرین در راه رفت و برگشت باید به صورت یکسر خالی حرکت کنند، پیشنهاد افزایش قیمت را داده اند اما هنوز مورد تایید یا مخالفت قرار نگرفته و بمحض مشخص شدن نتیجه آنرا اطلاع سانی می نماییم. از طرفی هم پیشنهاد کردیم تا تسهیلاتی مانند روغن، لاستیک و سوخت از راه مجموعه شهرداری ها پایانه های مسافری به رانندگان بعنوان مشوق بدهیم.

منبع:

1401/03/30
09:02:11
5.0 / 5
404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP