پاك فطرت:

امروز داشتن مسکن برای مردم به رویا تبدیل گشته است

امروز داشتن مسکن برای مردم به رویا تبدیل گشته است

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که طبق اصل 31 قانون اساسی داشتن مسکن مناسب حق هر فرد و خانواده ایرانی است و دولت موظف است زمینه اجرایی شدن این اصل را فراهم آورد، اما امروز داشتن مسکن برای مردم تبدیل به یک رویا شده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، علیرضا پاک فطرت در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در تذکری اظهار داشت: طبق اصل ۲۹ قانون اساسی آحاد ملت باید از خدمات بیمه همگانی برخوردار بوده و دولت مکلف است از همه مردم حمایت کند.
وی افزود: بر طبق اصل ۳۰ قانون اساسی، دولت موظف است آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا آخر دوره متوسطه فراهم سازد، اما با وجود این اصول قانونی بیماران خاص برای درمان و دارو در عذاب هستند و خانواده ها برای آموزش فرزندان خود مجبور به پرداخت هزینه های کلان شده و هیچکس هم پاسخگو نیست.
این نماینده مجلس همین طور اظهار داشت: طبق اصل ۳۱ قانون اساسی داشتن مسکن مناسب حق هر فرد و خانواده ایرانی است و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندتر هستند به ویژه برای روستانشینان و کارگران، زمینه اجرائی شدن این اصل را فراهم آورد، اما امروز داشتن مسکن برای مردم تبدیل به رویا شده در صورتیکه دولت باید به وظیفه اصلی خود بپردازد.
منبع:

1401/03/29
16:15:11
5.0 / 5
640
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP