معرفی متقاضیان وام اجاره به بانک ظرف ۲۴ ساعت

معرفی متقاضیان وام اجاره به بانک ظرف ۲۴ ساعت

استعلام افراد واجد شرایطی که برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن ثبت نام می کنند ظرف 24 ساعت توسط وزارت راه و شهرسازی انجام و به تدریج برای تشکیل پرونده به بانک ها معرفی می گردند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، پروسه معرفی متقاضیان وام ودیعه مسکن سال ۱۴۰۱ در حال انجام می باشد. بعد از ثبت نام افراد در سامانه طرحهای حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir بررسی شرایط و استعلامات آنها در کمتر از ۲۴ ساعت انجام و به کارتابل بانکها معرفی می گردند. اکنون در بانکها پروسه تشکیل پرونده بمنظور پرداخت تسهیلات در حال انجام می باشد.
نام نویسی کمک ودیعه مسکن از روز ۱۲ خردادماه سال جاری شروع شده و اولویت پرداخت تسهیلات با کسانی است که در دو سال قبل این وام را دریافت نکرده اند. این بدان معناست که طبیعتا باتوجه به محدودیت منابع، کسانی که قبلا این تسهیلات را گرفته اند در وضعیت فعلی وام به آنها پرداخت نمی گردد.
البته طبق اخبار واصله منابع کمک ودیعه مسکن امسال بوسیله سرفصل اعتبارات حوزه مسکن در مقایسه با سال قبل چهار برابر شده و از ۱۰ هزار میلیارد تومان به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. بدین سبب انتظار می رود افراد بیشتری موفق به دریافت وام اجاره شوند.
سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران، مراکز استانها و سایر نقاط شهری به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان مصوب و به شبکه بانکی کشور ابلاغ گردیده است. نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت پنج ساله است.
در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ حدود ۴۵۰ هزار نفر وام اجاره را دریافت کرده اند. این در حالیست که حدود ۸.۵ میلیون خانوار مستاجر در کشور وجود دارد.1401/03/21
10:19:14
5.0 / 5
709
تگهای خبر: ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP