عبدالملكی:

سامانه ثبت اعتراضات نسبت به یارانه های پرداختی طی روزهای آینده راه اندازی می شود

سامانه ثبت اعتراضات نسبت به یارانه های پرداختی طی روزهای آینده راه اندازی می شود

به گزارش شاپ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سامانه در ارتباط با ثبت اعتراضات افراد درباره عدم دریافت یارانه در ایام آینده آماده استفاده می شود، اظهار داشت: مبلغ واریز شده ی کنونی، مبلغی اعتباری است و مردم فعلاً اجازه برداشت این مبلغ را ندارند، تا وقتی که بحث اصلاح قیمت ها اتفاق بیفتد که از راه سخنگوی اقتصادی دولت اطلاع رسانی خواهد شد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، به نقل از خانه ملت، حجت الله عبدالملکی بعد از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره یارانه های پرداختی اظهار داشت: دو بخش یارانه پرداخت شده است؛ یارانه عمومی که به اغلب مردم ایران پرداخت شده و مبلغ آن ۳۰۰ هزار تومان است البته مبلغ ۳۵ هزار تومان از افرادی که پیش از این از وام یک میلیون تومانی کرونا بهره برده بودند بعنوان اقساط کسر شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دومین دسته مذکور در ارتباط با یارانه پرداختی به اقشار ضعیف جامعه از نظر درآمدی است که این افراد یارانه بیشتر و مبلغ ۴۰۰ هزار تومان دریافت نمودند.
وی با بیان اینکه امکان دارد دو نوع اعتراض نسبت به پرداخت یارانه ها وجود داشته باشد، افزود: اولین اعتراض در ارتباط با افرادی است که یارانه ای دریافت نمی کنند و اعتراض دارند که چرا یارانه دریافت نمی کنند؛ این افراد باید برای ثبت اعتراض خود به سامانه سازمان هدفمندسازی یارانه ها - که این سامانه درحال آماده سازی بوده و در ایام آینده اعلام خواهد شد- رجوع کنند. این سازمان ذیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.
این عضو کابینه دولت سیزدهم اضافه کرد: دومین اعتراض در ارتباط با دهک بندی ها است؛ امکان دارد برخی افراد معتقد باشند که جزو اقشار ضعیف از نظر درآمدی هستند و باید ۴۰۰ هزار تومان بعنوان یارانه دریافت نمایند ازاین رو این افراد معترضند که چرا ۳۰۰ هزار تومان دریافت کرده اند؛ این افراد می توانند به سامانه www.hemayat.mcls.gov.ir که سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است رجوع کنند و درخواست بررسی دوباره دهک خویش را ثبت کنند که به درخواست آنها رسیدگی خواهد شد.
عبدالملکی با بیان اینکه از شب گذشته که فرایند واریز یارانه ها شروع شده بیشتر از چندصد هزار نفر به این سامانه مراجعه نموده اند، خاطرنشان کرد: از شب گذشته تابحال در مقاطع زمانی متفاوت این سامانه را بررسی کردم و این سامانه درحال فعالیت است البته امکان دارد طی دقایقی به علت تعداد زیاد مراجعان اختلال داشته باشد اما به صورت کلی مشکلی ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هم میهنان عزیز هیچ عجله ای برای ثبت اعتراض خود نسبت به یارانه دریافتی در سامانه مذکور نداشته باشند، افزود: این سامانه وجود دارد و اعتراضات را بررسی می کند. در صورتیکه نیازی به اصلاح وجود داشته باشد حتما این امر اجرا می گردد و یارانه های معوق حتما پرداخت خواهد شد.
وی افزود: به مردم عزیز اطمینان می دهیم هر زمان که اعتراض آن نسبت به یارانه پرداختی تأیید شود تمام یارانه ی پرداخت شده - که پرداخت آن از اردیبهشت ماه شروع شده – به حساب آنها واریز می شود.
این عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه مبلغ واریز شده ی کنونی، مبلغی اعتباری است، اضافه کرد: مردم فعلاً اجازه برداشت این مبلغ را ندارند، تا وقتی که بحث اصلاح قیمت ها اتفاق بیفتد که از راه سخنگوی اقتصادی دولت اطلاع رسانی خواهد شد.
عبدالملکی همینطور ضمن اشاره به حضور خود در نشست امروز(سه شنبه، ۲۰ اردیبهشت) کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: در این نشست گزارشی از برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه شرکت هایی که ذیل صندوق های تابعه این وزارت خانه است، عرضه شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طی ۷ ماه گذشته در عرصه تولید فولاد، پتروشیمی، حمل و نقل و در بخش هایی از صنایع غذایی رکوردهای خوبی زده ایم، افزود: ما در حوزه صادرات لبنیات در فروردین سال جاری ۳۰ درصد رشد داشتیم، همینطور در سودآوری مجموع صندوق ها و شرکت ها جهش خوبی در ۶ ماهه دوم سال قبل تجربه کردیم.
وی افزود: فروش شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) که بزرگترین هلدینگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است حدود ۷۲ درصد افزایش پیدا کرده است، همینطور سود بخش تولیدی آن حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.
این عضو کابینه دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: ان شاءالله در سال ۱۴۰۱ در عرصه تولید بخصوص با تاکید بر تولیدات دانش بنیان و سودآوری و ایجاد اشتغال رکوردهای جدید ثبت خواهد شد.
منبع:

1401/02/21
20:07:42
5.0 / 5
1493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP