سرما بیاید وام مسکن به درد روستاییان نمی خورد

سرما بیاید وام مسکن به درد روستاییان نمی خورد

شاپ: بااینکه تسهیلات 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی از 25 آبان سال قبل به تصویب رسیده اما به سبب عدم پرداخت یارانه سود تا کنون این وام دست روستاییان را نگرفته و اگر فصل گرما به اتمام برسد، تسهیلات مذکور به خصوص در مناطق سردسیر چندان به کار نمی آید.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دو روز قبل ضمن اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با معاون اول رئیس جمهور اعلام نمود که پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی از هفته آینده شروع می شود. تسهیلات مذکور که از ۲۵ آبان سال ۱۴۰۰ در شورایعالی مسکن با حضور رئیس جمهور به تصویب رسیده هنوز شکل اجرائی به خود نگرفته است.
تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد و مدت بازپرداخت ۲۰ ساله خواهد بود که بناست یارانه ۱۳ درصدی آنرا دولت بپردازد؛ اما ظاهرا سازمان برنامه تا کنون با پرداخت این تسهیلات موافقت نکرده است.
اکبر نیکزاد ـ رئیس بنیاد مسکن روز ۲۰ فروردین سال جاری در نشست خبری اظهار داشت که هم اکنون سازمان برنامه و بودجه، محکم جلوی این مصوبه ایستاده و مکاتبات ما در این حوزه یک زونکن شده است. رییس جمهوری هم در این حوزه دستور اکید داده اما آقای میرکاظمی ترک فعل می کند.
او بتازگی هم ضمن اشاره به عدم هماهنگی میان بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی در پرداخت وام مسکن روستاییان گفته است: با عنایت به این که در بعضی از مناطق کشور برای ساخت و ساز ۶ ماه بیشتر فرصت نبوده و پس از شهریور ماه به علت بارش باران، برف و سرما امکان اجرای عملیات نیست از سازمان برنامه درخواست کردیم این ما به التفاوت سود مسکن روستایی را پرداخت کند تا مشکل روستائیانی که به شدت پیگیر این وام هستند، حل شود.
منبع:

1401/02/10
12:18:26
5.0 / 5
514
تگهای خبر: عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP