در گفت وگو با شاپ مطرح شد

اگر 30 درصد شعارهای سال را عملیاتی می کردیم

اگر 30 درصد شعارهای سال را عملیاتی می کردیم

به گزارش شاپ یک کارشناس حوزه کار بر ضرورت پشتیبانی از مجموعه های دانش بنیان تصریح کرد و اظهار داشت: شعار سال نباید در حد زدن بنر سردر ادارات دولتی باشد و اگر مدیران و دولتمردان تنها ۳۰ درصد شعارهایی را که هر سال از جانب مقام معظم رهبری مطرح شده عملیاتی می کردند، امروز بازار کار و اشتغال و تولید در وضعیت مطلوب تری قرار داشت.ناصر چمنی در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی نامگذاری شعار سال ۱۴۰۱ از جانب مقام معظم رهبری اظهار نمود: ۹۰ درصد نامگذاری هایی که در سال های اخیر از جانب مقام معظم رهبری صورت گرفته در بحث اشتغال و تولید و مباحث اقتصادی بوده است که نشان داده است آنچه امروز نیاز داریم تولید و اشتغالزایی است و سال جاری هم شعار دانش بنیان علاوه بر اشتغال و تولید مطرح شده و حضرت آقا تاکید دارند که باید در زمینه فناوری روز هم پیشرفت داشته باشیم بنابراین باید درحوزه فعالیت های دانش بنیان بیشتر از پیش فعالیت نماییم.

وی افزود: شعار سال با نگاه به کمبودهای جامعه و نیازهای روز مردم مطرح می شود تا مدیران و دولتمردان در هر سه قوه، برای عملیاتی شدن آن برنامه ریزی کنند. امروز دنیا به سمت و سویی می رود که با فناوریهای جدید سر و کار داریم و تکنولوژی های روز تولید را زیاد می کنند و با افزایش تولید، اشتغال آفرینی می شود و همه زنجیروار به هم متصل هستند.

این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: منظور از شعار سال این نیست که بلافاصله و در کمترین زمان سردر کارخانه ها و ادارات دولتی مشاهده شود بلکه انتظار داریم مدیران این سه سرفصل را در اتاق های خود نصب و برای تحقق آن در طول یک سال فکر و برنامه ریزی کنند و در انتهای سال اعلام گردد که نسبت به سال ۱۴۰۰ چه اقداماتی در جهت شعار سال صورت گرفته و گزارش آن به مردم داده شود.

چمنی اضافه کرد: کشور ما این پتانسیل را دارد که حداقل ۳۰ درصد شعار سال را عملیاتی کند. اگر در یک دهه گذشته مدیران کشور تنها ۳۰ درصد شعارهایی را که از جانب مقام معظم رهبری مطرح شده عملیاتی می کردند یقینا امروز بازار کار و تولید ما وضعیت بهتر و مطلوب تری داشت ولی ما در حد زدن بنر از آن عبور می نماییم دریغ از این که برای عملیاتی کردن آن اقدام نماییم.

وی با تکیه بر پشتیبانی از مجموعه های دانش بنیان اظهار داشت: دانش بنیان ها مجموعه هایی هستند که اول پژوهش می کنند و پس از به نتیجه رسیدن، ایده را تجاری سازی می کنند. ما نیازمند پشتیبانی از مجموعه ها و شرکتهای دانش بنیان هستیم تا آنها بتوانند ایده های خویش را عملی کنند.

این کارشناس حوزه کار خاطرنشان کرد: دولت باید هم از نظر مالی و هم تأمین امکانات، مجموعه های دانش بنیان را مورد حمایت قرار بدهد و در جهت تحقق شعار سال بر عملکرد مدیران نظارت داشته باشد.

منبع:

1401/01/05
13:15:24
5.0 / 5
828
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP