آیا همه چیز درباره لباس کار و چه لباسی برای تعمیرکاران مناسب است؟

آیا همه چیز درباره لباس کار و چه لباسی برای تعمیرکاران مناسب است؟

شاپ: در ادامه می خواهیم در مورد لباس کارهای مخصوص تعمیرکاران و خصوصیت لباس های آنها صحبت نماییم.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، حدودا تمام مشاغل خدماتی از لباس کار استفاده می نمایند. بنا بر این هم در نوشته های قبلی سایت در مورد انواع لباس های مناسب برای انواع مشاغل صحبت کردیم، در این نوشته می خواهیم در مورد لباسکارهای مخصوص تعمیرکاران و خصوصیت لباس های آنها صحبت نماییم.
ویژگی های تعمیرکاران خودرو چه خصویت هایی دارد؟
همه ی افرادی که در تعمیرات خودرو فعالیت دارند. بدین سبب که بطور مدوام با اجرای ماشین سر و کار دارند، خیلی زود لباس هایشان خاکی، روغنی و... میشود، بنا بر این هم باید با بهره گیری از لباس کار های مخصوص کار از کثیف شدن و لطمه رسیدن به لباس ها جلوگیری نماییم. اما لباس کار چیست و بدین سبب که ممکنست تعمیرکاران نیار داشته باشند که روی زمین دراز بکشند و کار کنند و یا ممکنست روی زمین زانو بزنند بنا بر این هم باید از لباس کار های مخصوصی برای این منظور استفاده گردد.
زمانی که فردی روی زمین فعالیت می کند، بطور معمول بدین سبب که لباس هایش در تماس با گرد و غبار قرار می گیرند، زود تر کثیف می شوند، و ما نمیتوانیم هر بار تنها با دست گرد و غبار یا چربی های ناشی از کار را از روی لباس ها پاک نماییم و همین طور تعدادی از لک ها برای همیشه روی پارچه می مانند و به هیچ وجه نمی توان آنها را پاک کرد.
از دیگر مشکلاتی که ممکنست برای لباس کار های تعمیرکاران پیش بیاید این است که لباس هایشان با گیر کردن به تجهیزات خودرو و.... پاره شوند. و پاره کردن آنها را نمی توانیم به هیچ وجه جبران نماییم.
به همین دلیل هم نیاز است که حتما از لباس کار به این منظور استفاده نمائیم. تا لباس های اصلیمان خراب نشوند. بنا بر این هم لباس های تعمیرکاران باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. تا با هر بار شست و شو و... گرفتار خرابی نشوند.
به طور کلی بهتر است که لباس های تعمیرکاران خودرو را از جنس پلی استر یا پنبه بسازیم تا هم از تنش ها در امان باشند و هم این که این جنس لباس کار در طول روز بسیار راحت است.
همچنین از آنجا که مکانیک ها همیشه با ابزار های مختلف همچون آچارها و... استفاده میکنند بنا بر این هم لباس های آنها باید دارای جیب های مناسبی باشد که بتوانند وسایل پر کاربردی که در طور روز بسیار از آنها استفاده می نمایند را در جیب های خود قرار دهند، بنا بر این هم از با اهمیت ترین مواردی که لباس های کار باید داشته باشند جیب های کاربردی است.
برای امنیت بیشتر افرادی که از لباس ها استفاده می نمایند بهتر است که همیشه از لباس هایی استفاده گردد که جلو دکمه دار یا زیپ دار نداشته باشند و بهتر است که از لباس هایی استفاده گردد که جلوبسته هستند و لباس های سرهمی بهترین لباس هایی هستند که می توانیم از آنها استفاده نمائیم.
برای ایمنی بیشتر تعمیرکاران خودرو بهتر است از پوشیدن کفش های روباز خودداری شود و برای سلامتی بیشتر فرد بهتر است که از کفش هایی استفاه نماییم که سلامتی پاهای فرد را تضمین میکنند. می توانید از کقش هایی استفاده کنید که در بخش جلوی پا از قطعات فولادی تولید شده اند و پای فرد را محافظت می کنند.
برای سفارش با قسمت تماس با ما پاکان صنعت تماس بگیرید.
نکات مهم جهت استفاده از لباس کار های تعمیرکاران
۱. از استفاده از هرگونه قطعات اصافی ای که روی ابزارها و و لباس ها متصل میشوند خودداری کنید.
۲. از تجمع کارگران در زیر جک ستونی خودداری کنید.
۳. از انبار کردن وسایل غیر ضروری در چاله ی زیر خودداری کنید.
۴. حتما توجه داشته باشید که برای جلوگیری از سقوط خودرو در چاله ی سرویس باید در ابتدای دهانه ی چاله از آستانه استفاده گردد.
۵. حتما جک باید سالم باشد تا بتوانیم ارتفاع آنرا مشخص کتیم.
۶. حتما در کف چاله ی سرویس باید از دریچه فاضلات مناسب برخوردار باشد تا مایعات اضافی و روغن از آن منتفل شود.
۷. هیچ گاه از ابزارهای شکسته استفاده نکیند و اهتمام کنید که همیشه از ابزارهای سالم استفاده کنید، چون ممکنست که موجب صدمات جبران ناپذیری برای شما باشد.
۸. از قرار دادن مواد اشتعال زا در داخل چالهی سرویس جدا خودداری نمایید.
تاثیر استفاده از لباس کار آتش نشانی در کاهش خطرات این شغل
آتش نشانان بطور معمول به سبب شغل ویژه ای که دارند بصورت ۲۴ ساعته در معرض خطرات مختلف همچون صدمات فیزیکی، اتش سوزی و عوامل مختلف قرار دارند که میتواند سلامتی آنها را تهدید کند. باید از لباس هایی استفاده کنند که بتواند آنها را در باربر صدمات وارده حفظ کند.

انواع خطراتی که آتش نشانان را تهدید می کند
همانطور که گفتیم شغل آتش نشانان آنها را در معرض لطمه های زیادی قرار میدهند و همین موضوع میتواند تاثیر زیادی در سلامتی آنها داشته باشد. در ادامه تعدادی از خطرات را بررسی خواهیم کرد.
حرارت در محل حریق
حرارت میتواند لطمه های زیادی را به پوست و سیستم تنفسی انسان ها وارد کند و در صورتیکه از لباس کار آتش نشانی مناسبی استفاده گردد می توان در زمان موجه با حرارت و گرما از سوختگی و لطمه های جسمی وارده جلوگیری کرد.
علاوه بر این سیستم تنفسی انسان ها هم در مقابل حرارت حساس هستند و در صورتیکه در دمای بالا تر از ۵۲ درجه قرار بگیرند به سبب افزایش فشار می تواند موجب بروز ضایعاتی در سیستم تنفسی انسان ها شود.
همچنین باید در هنگام، آتش سوزی از ماسکهای تنفسی استفاده گردد و تا از ورود دوده های آتش نشانی به داخل ریه ها و دستگاه تنفسی انسان جلوگیری شود، برای اینکه این مورد میتواند موجب بروز ضایعات پوستی، سوختگی و مشکلات ریوی بشود. در صورتیکه از ماسکهای تنفسی استفاده گردد از این مشکلات جلوگیری خواهد شد.
لباس کار آتش نشان ها
به طور کلی لباسکار آتش نشانان از شلوار و اورکت های سرهم و یا جدا تولید شده است که بطور معمول بصورت ۳ لایه و آلیاف نسوز و ضد حریق ساخته میشوند. و بسیار مقاومت زیادی در مقابل حرارت دارند.
معمولا بعنوان لایه داخلی لباس های آتشنشانی از لایه ای از جنس گورتکس استفاده میشود که به عبور جریان هوا از داخل لباس کمک میکند و از تعریق اتش نشانان جلوگیری می کند.
در تولید لباس های آتش نشانان حتما باید از استانداردهای ویژه و بین المللی پیروی کرد بدین سبب که در غیر این صورت امکان این که جان آنها در خطر داشته باشد بسیار وجود خواهد داشت.

لباس کار آتش نشانی چه خاصیت هایی باید داشته باشد؟
لباس های آتش نشانی از جنس نسوز و مقاوم در مقابل حرارت تولید شده اند.
این لباس ها باید به حدی مقاوم باشند که از ورود اجسام تیر و برنده و همین طور آب و رطوبت به داخل لباس جلوگیری نمایند.
در بعضی از قسمت های لباس باید از پارچه های شب رنگ استفاده گردد تا در مواقع خطر و در تاریکی و دود دید مناسبی را بوجود آورد.
در این لباس ها باید انتقال هوا به خوبی صورت گیرد تا از تعریق آتش نشانان در زمان هایی که در معرض خطر هستند جلوگیری شود.
لباس های آتش نشانان باید دارای جیب های مناسبی باشد تا بتوانند در مواقع لزوم وسایلی همچون بسیم و... را در داخل جیب های لباس ها قرار دهند.
رنگ لباس آتش نشانی
معمولا از رنگ های قرمز، زرد، نارنجی و طوسی و سرمه ای برای لباس های کارکنان آتش نشانی استفاده می شود. بطور معمول لباس های آتش نشانانی که با حریق و آتش در ارتباط هستند به رنگ قرمز و افرادی که در بخش های پشتبانی فعالیت دارند سورمه ای و مشکی.
منبع: لباس کار پاکان صنعت
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/11/14
13:01:01
5.0 / 5
943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP