در دومین جلسه شورای عالی اشتغال صورت گرفت

تاکید بر جذب سرمایه های خارجی و داخلی برای ایجاد شغل

تاکید بر جذب سرمایه های خارجی و داخلی برای ایجاد شغل

شاپ: تکمیل پروژه های ناتمام، جلب و جذب سرمایه های داخلی و خارجی و اجرای دقیق قوانین در رابطه با فضای کسب وکار همچون راهکارهای مطرح شده در دومین جلسه شورای عالی اشتغال برای ایجاد اشتغال بود.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، دومین جلسه شورای عالی اشتغال روز گذشته تشکیل شد و رییس جمهوری از کوشش های دستگاهها خصوصاً وزارت کار برای افزایش آمار ایجاد اشتغال در طول ماه های گذشته ابراز خرسندی کرد.

وی اظهار داشت که بسترها و ظرفیت های بسیاری برای ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد که درصورت فعال شدن، می تواند مشکل اشتغال را برطرف کند.

رئیس جمهور با بیان این مطلب که ایجاد اشتغال مسئولیت وزارت کار نیست، از همه دستگاههای اجرائی و نهادهای عمومی خواست تا نسبت به ایجاد اشتغال احساس وظیفه و مسئولیت کنند.

تکمیل پروژه های نیمه تمام و تجمیع سرمایه های مردمی برای اتمام پروژه ها و جلب و جذب سرمایه های داخلی و خارجی همچون پیشنهادات مطرح شده در جلسه بود.

سامانه جامع کاریابی نیز رونمایی و فعالیت خودرا رسماً شروع کرد تا بگفته وزیر کار، بستر مناسبی برای تعامل کارفرمایان و کارجویان باشد.

پیش از این، اولین جلسه شورای عالی اشتغال دولت سیزدهم ششم آبان ماه برگزار و از زیست بوم ملی اشتغال با هدف ایجاد سالانه یک میلیون شغل به طور متوسط رونمایی شده بود.

در این جلسه دولت همکاری بخش خصوصی را به کمک طلبید و اعلام نمود که زمینه نقش آفرینی بیش از پیش بخش خصوصی باید فراهم گردد و دولت به وظیفه نظارتی و حمایتی خود عمل کند.

تهیه بانک اطلاعات افراد شاغل و بیکار، تهیه آمار بیکاران و افراد فاقد شغل شایسته، شناخت توانایی ها و مهارت های علمی و عملی افراد بیکار و تعیین نوع اشتغال مناسب برای آنها همچون تاکیدات صورت گرفته در اولین جلسه شورای عالی اشتغال بود.

نخستین جلسه شورای عالی اشتغال ۲۰ مصوبه هم در امتداد تسهیل و تحقق برنامه ملی ایجاد اشتغال داشت که به تصویب اعضا رسید.

روز گذشته دومین جلسه شورای عالی اشتغال دولت سیزدهم نیز با ۱۳ مصوبه در امتداد برنامه ایجاد حداقل یک میلیون شغل در سال همراه بود و در این نشست بر اجرای دقیق قوانین مصوب مجلس همچون بهبود فضای کسب وکار و تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار و همین طور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و بسیج سازندگی برای اشتغالزایی تاکید شد.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، قبل از این خیلی از کارشناسان و فعالان حوزه کار ضمن قدردانی از اقدام مجلس در تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار بر اجرای دقیق و عمل به قانون تاکید کرده بودند.

منبع:

1400/10/04
12:17:50
5.0 / 5
988
تگهای خبر: دستگاه , سرمایه , علم , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP