سفرهای دریایی در انتظار ابلاغ محدودیت های جدید

سفرهای دریایی در انتظار ابلاغ محدودیت های جدید

شاپ: در صورتیکه پروتکلهای بهداشتی اخیر برای مقابله سویه جدید کرونا به نام امیکرون از شروع هفته جاری تصویب شده، بگفته مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی هنوز ابلاغ نشده و اجرای آن در سفرهای دریایی منتظر آنست.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در پی شیوع سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون در کشورهای مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروتکلهای جدیدی را برای سفرهای خارجی اعلام نمود که در آن لیست کشورها از نظر سویه های جهش یافته به روزرسانی شد و کشورهای مختلف در سه دسته کشورهای ویژه(کشورهای با گردش بالای سویه جهش یافته ویروس کرونا)، کشورهای پرخطر (با شیوع بالای بیماری) و سایر کشورها تقسیم بندی و بر این اساس ۶۸ کشور مشمول ممنوعیت و محدودیت های جدید سفر به ایران شدند.

این پروتکل جدید از شروع هفته جاری (شنبه ۱۳ آذر ماه) تصویب و امضاء شده است اما بنظر می رسد هنوز برای حوزه حمل و نقل دریایی ارسال نشده و سفرهای دریایی همچنان با پروتکلهای قبلی البته با قدری سخگیری بیشتر انجام می شود.

چنگیز جوادپور -مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی- در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به سوالی درباره چگونگی اجرای پروتکل ها و محدودیت های اخیر برای مقابله با سویه جدید کرونا به نام امیکرون، اظهار نمود: تا کنون پروتکلهای جدید برای مقابله با شیوع ویروس جدید ویروس کرونا به حوزه دریایی و بنادر ابلاغ نشده است و سفرهای دریایی همچنان برمبنای پروتکلهای سابق انجام می شود.

وی اضافه کرد: باتوجه به شیوع سویه جدید ویروس کرونا، سختگیری بیشتری در مبادی ورودی کشور و خصوصاً سفرهای دریایی داریم اما بمحض ابلاغ مصوبات و ابلاغیه های جدید آنرا اجرائی خواهیم کرد.

جوادپور در پاسخ به سوالی درباره این که آیا امکانات و تجهیزات لازم برای اجرای پروتکل ها و محدودیت های جدید مانند قرنطینه در بنادر ایران وجود دارد یا خیر؟ افزود: تمام شرایط برای اجرای جزئیات پروتکل ها و محدودیت های جدید را در بنادر داریم و قبل از این نیز بسترهایی مانند قرنطینه به وجود آمده است.

وی اشاره کرد: هیچ مشکلی دراین زمینه نداریم. بمحض ابلاغ مصوبات جدید، مراحل اجرائی آنرا شروع می نماییم و جای نگرانی دراین زمینه نیست.

منبع:

1400/09/18
12:14:44
5.0 / 5
1020
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP