موافقت مجلس با كلیات طرح اصلاح قانون دریافت مالیات از خانه های خالی

موافقت مجلس با كلیات طرح اصلاح قانون دریافت مالیات از خانه های خالی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با كلیات طرح اصلاح قانون دریافت مالیات از خانه های خالی موافقت كردند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در جهت طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم که مربوط به دریافت مالیات از خانه های خالی می شد بررسی نموده و در نهایت با کلیات این طرح موافقت کردند.
مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی – در توضیح این طرح بیان نمود: این قانون از سال ۱۳۹۴ به تصویب رسیده است و کمیسیون اقتصادی با این طرح اصلاحاتی را در این قانون اعمال کرده تا به شکل موثرتری اجرا شود. یکی مربوط به تغییر ضرایب مالیاتی می باشد تا بعنوان عاملی بازدارنده از احتکار خانه ها عمل کرده و خانه ها به بازار عرضه شوند. دیگری سبک جمع آوری اطلاعات است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در قانون قبلی دستگاه ها صرفاً موظف بودند تا اطلاعات را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند، اما در این طرح افراد ملزم به خوداظهاری هستند و هر فرد باید آدرس محل سکونت و کد پستی خویش را در سامانه املاک و اسکان ثبت کند و اگر آدرس را اشتباه ثبت کنند آدرس ثبت شده صرفاً مشمول خدمات دولتی می شود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: ما سالیانه به یک میلیون واحد جدید در کشور نیاز داریم و الان ۲.۵ میلیون خانه ساخته شده داریم که به بازار ارائه نشده است. این طرح منافاتی با تولید مسکن ندارد؛ بلکه برای مالکان واحدهای تازه ساخته شده مدتی یکساله داده شده تا واحد خویش را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنند. ما به دنبال جدا کردن سوداگری از بازار مسکن هستیم.
منبع:

1399/04/25
23:57:17
5.0 / 5
1963
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP