قیمت طراحی لوگو به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت طراحی لوگو به چه عواملی بستگی دارد؟

شاپ: برای اینکه بدانید قیمت طراحی لوگو به چه عواملی بستگی دارد با این مطلب همراه شوید.به گزارش شاپ به نقل از مهر، به صورت کلی برای اینکه قیمت طراحی لوگو مشخص شود باید المان های گوناگونی را در نظر گرفت. همان گونه که می دانید به علت این که لوگو قسمت بسیار ویژه ای از کسب و کار است، پس مشتری هنگام بررسی یک برند در ابتدا متوجه لوگو آن خواهد شد. در نتیجه برای موفقیت در بازارهای رقابتی طراحی لوگو شما باید بسیار ویژه باشد.
به طور کلی هزینه ساخت لوگو می تواند از قیمت های بسیار پایین شروع شود و به قیمت های بسیار بالا ختم شود. برای مثال می توان قیمت طراحی لوگو حرفه ای را حتی تا سی میلیون تومان تخمین زد. تعرفه ساخت برند در کشورهای خارجی هم در حدود ده دلار تا صدهزار دلار است.
پس همان گونه که متوجه شدید در واقع شما با طراحی لوگو متحمل هزینه ای غیر ضروری نخواهید شد بلکه راه خویش را برای موفقیت در آینده هموارتر می کنید. در نتیجه هرچه طراح لوگویی که شما استخدام می کنید و همینطور شرکتی که با آن کار می کنید حرفه ای تر باشد سبب می شود تا مخاطب هدف از برند شما را بهتر و کامل تر متوجه گردد.
قیمت طراحی لوگو در سایت های قالب آماده
سایت هایی که طراحی نماد برند در آنها در حالت آنلاین صورت می گیرد قیمت پایینی برای ساخت آرم دارند. در این نوع سایت ها قالب های آماده ای به صورت مجانی یا با قیمت خیلی کم قابل تهیه است. با این که قیمت این قالب ها پایین است ولی امکان ایجاد تغییرات زیادی در آنها وجود ندارد.


تعرفه آژانس های حرفه ای طراحی برند
شرکت های ساخت لوگو نسبت به سایر طراحان نگاه کامل تر و خلاقانه تری درباره طراحی آرم دارند. در این شرکت ها مجموعه ای از افراد حرفه ای و خلاق در کنار یکدیگر جمع شده اند تا با در کنار هم قرار دادن مهارت های خودشان، مناسب ترین نماد برند را برای شما طراحی نمایند.
با این حال آژانس های طراحی لوگو قیمت بالاتری نسبت به بقیه افراد دارند علت این امر این است که طراحی توسط این تیم ها با مطالعه و تحقیق صورت می گیرد.
همچنین باید در نظر داشته باشید که اعضای مختلفی که در کنار هم جمع شده اند هر یک مهارت ویژه ای دارند که کار ساخت لوگو را ساده تر خواهد نمود بنابراین است که قیمت طراحی لوگو حرفه ای در آژانس های ساخت برند گران تر و در کنار آن جذاب تر است.
هزینه طراحی آرم به وسیله افراد تازه کار
افراد زیادی هستند که به صورت فری لنسر کار می کنند و از مهارت چندان بالایی برای طراحی لوگو برخوردار نیستند. این افراد اکثراً از همان لوگوهای آماده استفاده می نمایند یا لوگوی شرکتهای دیگر را تغییر داده و در اختیار مشتری قرار می دهند.

هزینه لوگو با عنایت به نوع برند
اینکه برند شما از چه نوعی است می تواند در قیمت ساخت لوگو تأثیرگذار باشد. برای مثال افرادی که اخیرا کسب و کاری را راه اندازی کرده اند به علت این که نمی توانند، هزینه بالایی را پرداخت کنند در نتیجه اکثراً برای طراحی لوگو خود به افراد تازه کار یا نیمه حرفه ای رجوع می کنند.
ولی کسانی که برندهای بزرگ دارند و می خواهند لوگو را به صورت کاملاً حرفه ای و مناسب با کسب و کار خود طراحی نمایند برای طراحی لوگو خود نیازمند کار افراد حرفه ای و شرکتهای متخصص هستند. در نتیجه قیمت طراحی لوگو باید برمبنای میزان مهارت و تجربه آنها در نظر گرفته شود.
همان طور که گفتیم وجه تمایز آژانس های هویت بصری برند این است که همواره در تلاشند تا لوگویی کاملاً جدید و نو را طراحی نمایند. یکی از بهترین آژانس های طراحی برند در ایران، شرکت طراحی لوگو ایده پردازان است. در این شرکت علاوه بر بکارگیری روش های نوین برندسازی، استفاده از قالب های آماده جایی ندارد و صفر تا صد کار توسط متخصصین صورت می گیرد. چونکه لوگویی که به این صورت طراحی شود برای مدت زمانی طولانی قابل استفاده خواهد بود.
قیمت طراحی لوگو توسط شرکتهای تازه کار
در این خصوص میتوان گفت به علت این که تعدادی از افراد در کنار یکدیگر جمع شده و از دانش گروهی برای طراحی لوگو استفاده می شود در نتیجه میتوان کار آنها را با افراد نیمه متخصص یکسان دانست. البته این گروه ها هم از خلاقیت زیادی در کار خود استفاده نمی کنند.
هزینه لوگو توسط افراد متخصص
همین طور که میتوان حدس زد هرچه یک طراح مشهورتر و حرفه ای تر باشد هزینه لوگو آن هم بالاتر خواهد بود. البته به علت این که طراحی که برای شما صورت می گیرد، بسیار زیبا و قابل توجه است در نتیجه هزینه در نظر گرفته شده مطمئناً ارزش آنرا خواهد داشت. ولی باید در نظر داشت که در این روش تنها از دانش یک فرد استفاده می شود، پس امکان دارد نسبت به یک کار جمعی گرفتار کاستی هایی باشد.
قیمت طراحی لوگو می تواند بر مبنای ایده پردازی یا مهارت افراد و همینطور تجربه آنها مختلف باشد.
تعرفه لوگو به چه عواملی بستگی دارد:
اگر خواهان طراحی لوگو برای شرکت خود می باشید احتمالاً با سوالاتی از قبیل قیمت لوگو چگونه محاسبه می شود، سرو کار داشته اید.
برای جواب دادن به این پرسش باید اظهار داشت که تعرفه لوگو با عنایت به میزان مهارت و تجربه افراد در نظر گرفته می شود. با این که قیمت ساخت لوگو را معمولا خود طراحی مشخص می کند، ولی باید بتوان مشتری را برای پرداخت آن متقاعد کرد.
امروزه برندهای زیادی در دنیا فعالیت می نمایند در نتیجه لوگوهای زیادی هم با عنایت به هر برند خلق می شود. همین مساله سبب شده است که خلق یک لوگو ویژه و تک کاری خیلی سخت باشد. پس در نتیجه هزینه ای که بابت آن دریافت خواهد ش، د نسبت به سایر لوگوها بیش تر خواهد بود.
عوامل مؤثر در قیمت لوگو
نوع طرح لوگو
در طراحی لوگو عوامل مختلفی مانند تایپوگرافی، تصویرسازی، رنگ و … موثرند. در نظر گرفتن هر یک از این عوامل سبب می شود تا لوگو طرح خاص خویش را داشته باشد که مجموع آنها در کنار یکدیگر در هزینه لوگو تأثیرگذار خواهند بود.
مدت زمان طراحی لوگو
یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در طراحی لوگو زمانی است که فرد آغاز به کار می کند تا هنگامی که طرح پایانی درست شود. کسانی که از تجربه و مهارت کافی برخوردار می باشند به درستی آگاهند که چه میزان زمان برای طراحی یک لوگو ویژه و نو نیاز است.
طراح باید تلاش کند که طرحی نوین را با عنایت به نیاز مشتری آماده سازد. در نظرگرفتن این نکته ضروریست که هرچه زمان بیشتری برای طراحی لوگو برند شما صرف شود در نتیجه طرح نهایی بهتر و پخته تر خواهد بود.
همچنین باید توجه داشته باشید که افزایش زمان سبب بیش تر شدن قیمت هم می شود. کسب و کارهایی که وقت کافی ندارند و لوگو آنها به سرعت باید تحویل داده شود، در نتیجه شرکت طراحی لوگو هم باید در کنار حفظ کیفیت سرعت خویش را بالاتر ببرد، همین عامل سبب می شود تا قیمت هم متفاوت با حالت عادی باشد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/08/12
12:15:00
5.0 / 5
1012
تگهای خبر: ارز , بازار , برند , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP