در گفت و گو با شاپ عنوان شد

درخواست از وزیر کار برای پیگیری بیمه کارگران ساختمانی

درخواست از وزیر کار برای پیگیری بیمه کارگران ساختمانی

نایب رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی از وعده وعیدهای داده شده برای بیمه کارگران ساختمانی انتقاد نمود و خواهان ورود وزیر کار به مبحث بیمه کارگران ساختمانی شد.هادی ساداتی در گفتگو با ایسنا درباره آخرین اخبار از بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: متاسفانه باوجود وعده هایی که به ما در بحث بیمه کارگران ساختمانی داده شده بود این اتفاق هیچگاه نیفتاد و دوسال است که کارگران ساختمانی تنها با وعده بیمه شدن انتظار می کشند.

وی درباره تعداد کارگران ساختمانی فاقد بیمه اظهار داشت: بر مبنای آمارها تعداد کارگران ساختمانی در صف انتظار از سال ۱۳۹۸ تابحال نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر هستند. متاسفانه تنها وعده و وعید بود که شنیدیم و وقتی هم که اعتراض می نماییم هیچ پاسخ روشنی دادهدنمی شود و اقدام جدی صورت نمی گیرد.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره جایگزینی کارگران ساختمانی با سهمیه های خالی بیمه در سازمان تأمین اجتماعی اظهار نمود: متاسفانه این سهمیه را هم ندادند.

سازمان افرادی که مستحق بیمه نبودند شامل وکیل و طلافروش را که خویش را کارگر ساختمانی جا زده بودند شناسایی کرد و قرار شد به جای آنها، کارگران ساختمانی فاقد بیمه جایگزین شوند ولی این وعده هم عملی نشد وکارگران ساختمانی فاقد بیمه، جایگزین ظرفیتهای خالی نشدند.

به گفته ساداتی، کارگران ساختمانی چاره کار را در تغییر دولت و تغییر سیاست های تأمین اجتماعی دیدند تا بلکه در دولت جدید به خواسته به حق آنها توجه و رسیدگی شود.

وی از وزیر کار خواست تا شخصا به این مورد ورود کند و بیمه کارگران ساختمانی را که سالها در لیست انتظار مانده اند، پیگیری کند.

منبع:

1400/06/07
23:42:08
5.0 / 5
1117
تگهای خبر: عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP