دو راه پیش روی رئیسی برای ثبات بازار مسکن

دو راه پیش روی رئیسی برای ثبات بازار مسکن

شاپ: یک کارشناس حوزه کار با اعلان اینکه آورده کارگران آنقدر نیست که به خانه دار شدن آنها کمک نماید، اصرار کرد که تا پیش از تحویل کامل واحدهای مسکن مهر و اجرای طرح مسکن ملی نباید پروژه جدیدی تعریف نماییم و از رییس جمهور خواست تا در وضعیت حاضر برای ثبات بازار مسکن، هم بازار مسکن را به لحاظ قیمتی کنترل کند و هم آپارتمانهای خالی را جهت استفاده برگرداند.حمید حاج اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا درباره امکان خانه دار شدن کارگران باتوجه به شرایط موجود بازار مسکن، اظهار نمود: بحث مسکن مقوله پیچیده ای است به این علت که هزینه تمام شده در این بخش بسیار بالا است و آورده کارگران باتوجه به شرایط سخت اقتصادی که دارند نمی تواند آنقدر کمک کننده باشد که این کار به سرعت پا بگیرد پس معتقدم که در یک سال اول دولت امکان این که کار خیلی مهمی در بخش مسکن انجام بدهیم وجود ندارد چون سرمایه می خواهد و الان مصالح ساختمانی به شدت گران شده است.
وی ادامه داد: باتوجه به شرایط داخلی و خارجی کشور، اولویتهای زیادی هست که رییس جمهور باید به آنها بپردازد و مسکن نمی تواند خیلی الان جزو اولویتهای وی قرار گیرد.
حاج اسماعیلی افزود: تاکید من این است که ایشان باید ابتدا بازار کار را ساماندهی کند بعد معیشت را متعادل سازی کند و گام به گام جلو برود تا به بخش مسکن برسیم.
این کارشناس بازار کار درباره ایده رییس جمهوری درباب رونق بخش مسکن بمنظور ایجاد شغل و احیای مشاغل در رابطه با آن اظهار نمود: بحث رونق مسکن از این جهت مطرح است که ایشان تاکید دارند با رونق مسکن شغلهای زیادی فعال و از این طریق معیشت هم تقویت می شود. درست است که ما کمبود مسکن داریم ولی اگر ایشان بتوانند واحدهای خالی مسکن را به شرایط بازار برگردانند و قیمتها را متعادل کنند گام بسیار بزرگی است و به خانه دار شدن کارگران و اقشار کم درآمد کمک خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه تا پیش از تحویل کامل واحدهای مسکن مهر و اجرای طرح مسکن ملی نباید پروژه جدیدی تعریف نماییم، اظهار داشت: هم اکنون قسمتی از ظرفیت های مسکن مهر هنوز باقی مانده که دولت آقای رئیسی باید آنها را ساماندهی کند؛ طرح مسکن ملی هم که بار نداده و در حد گرفتن آورده از مردم بوده است پس تعریف پروژه جدید به صلاح نیست.
حاج اسماعیلی در آخر اشاره کرد: معتقدم که رئیس جمهور در وضعیت حاضر برای ثبات بخش مسکن هم بازار مسکن را به لحاظ قیمتی کنترل کنند و هم آپارتمانهای خالی را جهت استفاده برگردانند چونکه برمبنای آمارها حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد خالی وجود دارد و این عدد در بخش مسکن رقم قابل توجهی است.

منبع:

1400/05/27
23:42:05
5.0 / 5
1059
تگهای خبر: بازار , سرمایه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳